12. PKO Poznań Półmaraton rusza z zapisami

Dzisiaj, 5 grudnia 2018 roku punktualnie o godzinie 11:00 uruchomione zostały zapisy na 12. PKO Poznań Półmaraton, który odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku. W imprezie będzie mogło wziąć udział nawet 12 tysięcy uczestników. Poznański półmaraton był w 2018 roku drugim największym biegiem na dystansie 21,097 km w Polsce.

Konto dla każdego

Zapisy przyjmowane są na stronie halfmarathon.poznan.pl. Jak informują organizatorzy, każda osoba chcąc zapisać się na kwietniowy bieg musi podczas rejestracji założyć konto użytkownika. Taki wymóg dotyczy zarówno biegaczy, którzy jeszcze nie startowali w Poznaniu jak i tych, którzy mają na koncie biegi w stolicy Wielkopolski. Poprzednie dane nie są bowiem przechowywane i wcześniej zakładane konta zostały zdezaktywowane.

Konto użytkownika umożliwi biegaczowi dokonywanie zmian swoich danych, aktywacji swojego konta, a także przeniesienie numeru startowego na inną osobę. Podczas zapisów obowiązuje zasada, że im wcześniejsze zgłoszenie tym niższy numer startowy, gdyż są one nadawane po kolei. Ostateczny termin zapisów mija 13 kwietnia lub też po osiągnięciu maksymalnego limitu zgłoszeń tj. 12 tysięcy zawodników.

Aby dokonać zgłoszenia należy kliknąć na stronie głównej przycisk „Zapisz się” oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy. W kolejnym kroku będzie można dokonać płatności za pakiet.

Ile to kosztuje?

Rejestrujący się do 28 lutego za opłatę startową zapłacą 90 złotych. Po tym terminie cena pakietu startowego wzrośnie trzy razy – w marcu wynosić będzie 110 złotych, a w dniach 1-11 kwietnia będzie 20 złotych droższy. Najwięcej za prawo startu w Poznaniu, bo 150 złotych zapłacą biegacze, którzy zapiszą się w Biurze Zawodów w dniach 12-13 kwietnia.

Zwolnieni z opłaty startowej są zawodnicy, którzy w 11. PKO Poznań Półmaratonie zajęli miejsca I-III w kategoriach wiekowych oraz biegacze, którzy mają na koncie wszystkie dotychczasowe edycje Poznań Półmaratonu. Na 25 procentową zniżkę liczyć mogą posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania.

Do mety tegorocznej edycji PKO Poznań Półmaratonu dobiegło dokładnie 10 984 zawodników. Najszybciej ta sztuka udała się Szymonowi Kulce. Zwycięzca pokonał ponad 21-kilometrową trasę w czasie 1:04:33. Poza nim na podium stanęli Kenijczyk Daniel Rotich Chebolei (1:05:17) i Tomasz Grycko (1:05:31). Wśród pań triumfowała Matebo Ruth Chemisto z Kenii (1:15:51). Za nią uplasowały się Dominika Nowakowska (1:16:11) i Dominika Stelmach (1:16:59).