2. Poznański Bieg Niepodległości

 

Ubiegłoroczna, I edycja Poznańskiego Biegu Niepodległości, odbiła się szerokim echem w biegowym świecie. Wszystko za sprawą, jak na bieg debiutujący, olbrzymiej frekwencji. Limit 10 000 uczestników wyczerpał się jeszcze przed terminem! W tym roku zapisy przebiegają jeszcze szybciej, na liście startowej jest już 5 400 zapisanych biegaczy.
 
W inauguracyjnym, I Poznańskim Biegu Niepodległości RunPoland.org, limit 10 000 uczestników wyczerpał się jeszcze przed końcem zapisów, tym samym bieg ten już od samego początku stał się jednym z największych biegów w Polsce – ustanawiając rekord frekwencyjny kraju imprezy debiutującej (ponad 9 tys. uczestników osiągnęło linię mety). Po warszawskim Biegu Niepodległości, poznańska impreza jest drugim co do wielkości, biegiem niepodległościowym w Polsce. Stojący przed linią startu biegacze, utworzyli ogromną, żywą biało-czerwoną flagę, tworząc niepowtarzalną atmosferę i podkreślając doniosłość Dnia Niepodległości. Jakby mało było tych sukcesów, medal, który na mecie otrzymało ponad 9 000 finiszerów, zajął 1 miejsce w Plebiscycie na Najładniejszy Medal w Polsce.
Medal I Poznańskiego Biegu Niepodległości
Tegoroczna, 2 edycja Poznańskiego Biegu Niepodległości zapowiada się równie rekordowo. Limit uczestników ponownie ustawiono na 10 000 uczestników, a lista startowa wypełnia się jeszcze szybciej niż w roku ubiegłym! W tej chwili, zapisanych jest już 5 400 biegaczy, choć do startu zostało jeszcze grubo ponad miesiąc, a wśród zgłoszonych są zawodnicy praktycznie z całej Polski. Do startu w stolicy Wielkopolski z pewnością zachęcił ich kolejny medal, którego wzór organizatorzy zaprezentowali niedawno, a który zdążył już wzbudzić niemały zachwyt internautów.
Medal 2 edycji Poznańskiego Biegu Niepodległości
– Wszyscy wiemy, że medale nie są zrobione ani ze złota, ani ze stali. Składają się z wysiłku, wytrwałości, determinacji i bardzo trudnego do odnalezienia stopu zwanego odwagą! Niech ten wyjątkowy medal, który odbierzecie na mecie, oprócz wspaniałej pamiątki, będzie symbolicznym orężem – #tarczą chroniącą przed kontuzjami oraz kryzysami, zarówno tymi na biegowych trasach, jak i w życiu codziennym! Niech przywoła on także pamięć o ludziach, którzy nierzadko poświęcili życie, abyśmy współcześnie cieszyli się wolnością! – piszą organizatorzy Poznańskiego Biegu Niepodległości.
Bieg odbędzie się na dystansie 10 km, trasa składa się z jednej pętli i posiada atest PZLA. Trasa biegu jest prawie identyczna jak w roku ubiegłym, z jedną małą korektą na odcinku drugiego kilometra. Nowością będzie start biegu, podczas którego zawodnicy puszczani będą na trasę w tzw. „falach”, co ułatwi biegaczom uzyskiwanie lepszych rezultatów.