Trwają zapisy na 5. Bieg Runbertów w Rembertowie

Trwają zapisy do piątej edycji Biegu Rembertowa „RUNbertów”, który odbędzie się 8 października (niedziela). Start i meta zawodów znajdować będzie się na terenie Akademii Sztuki Wojennej na Placu Apelowym przy al. gen. A. Chruściela „Montera” 103.

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12.15. Czterdzieści pięć minut wcześniej w biegu „Mini RUNbertów wystartują dzieci (roczniki 2005 i młodsi). Dla uczestników przewidziano puchary w klasyfikacji open mężczyzn, open kobiet, mieszkańców Rembertowa, klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji studentów Akademii, studentom zostanie też wręczony Puchar Prezesa AZS Warszawa.

– Nasza trasa jest szybka i dobra do osiągania rekordów życiowych. Będzie przebiegać po ulicach sąsiadujących z uczelnią. Z kampusu wybiegamy przez charakterystyczną bramę główną, następnie biegniemy al. Antoniego Chruściela „Montera” – czyli główną ulicą w Rembertowie. Potem skręcamy w osiedla domków jednorodzinnych. Na zakończenie wracamy na rondo przy al. Chruściela i wbiegamy na teren uczelni. Jest to też dobra okazja, by sprawdzić się przed Biegnij Warszawo, Maratonem Warszawskim czy wreszcie Biegiem Niepodległości. Dodatkowo niewiele jest biegów na 5 km w Warszawie posiadających atest PZLA – mówi Rafał Jachimiak z AZS Warszawa, główny organizator imprezy – To także wydarzenie dla tych, którzy nie lubią licznie obsadzonych biegów, a preferują mniejsze, bardziej kameralne biegi – dodaje.

Do 5 października opłata za udział wynosi 40 zł w biegu głównym i 10 zł w biegu dla dzieci. Limit uczestników wynosi 700 osób (w tym 200 w Mini RUNbertów). Miejsce rozgrywania zawodów sprawia, że nie zabraknie militarnych nawiązań. Historia warszawskiego Rembertowa wiąże się z wojskowością i założeniem przez wojska carskie pod koniec XIX wieku poligonu artyleryjskiego. Jednym z najbardziej znanych miejsc na mapie dzielnicy jest wspomniana już Akademia Sztuki Wojennej. To właśnie na terenie kampusu znajdować będzie się miasteczko biegowe, start i meta.

Nieśmiertelny medal

Bieg jest związany z uczelnią wojskową i wyróżnia się tym, że zamiast zwykłego medalu otrzymuje się nieśmiertelnik. To wyjątkowa pamiątka z biegu. Osoby, które zgłoszą się do połowy września otrzymają medal spersonalizowany. Znajdzie się na nim m.in. imię i nazwisko biegacza. Jeśli ktoś poda grupę krwi, to taką informację również znajdzie na swoim nieśmiertelniku.

– Uważam, że to czyni nasz medal innym niż pozostałe. A to nie koniec niespodzianek. Kolejne tajemnice będziemy ujawniać bliżej imprezy – dodaje organizator.

Źródło: AZS Warszawa

Regulamin: http://runbertow.azs.waw.pl/regulamin/

Zapisy: RUNbertów: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3331

Mini RUNbertów: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3353