Bieg Hutnika – jedyny taki w Warszawie!

W niedzielę, 8 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa na Bielanach odbędzie się wyjątkowy przeszkodowy „Bieg Hutnika”, który uświetni jubileusz 60-lecia Huty Warszawa oraz klubu sportowego Hutnik Warszawa. Nie zabraknie hutniczych akcentów – uczestnicy pobiegną m.in. przez halę Walcowni, gdzie znajdą nietypowe przeszkody jak na np. kozioł oporowy oraz tunele z kręgów stalowych. Główna część biegu będzie prowadzić przez postindustrialne tereny, które umożliwiają stworzenie ciekawej i wymagającej trasy. Specjalnie dla dzieci powstanie trasa „Biegu Hutniczka”, na której świetnie bawić będą się najmłodsi adepci ekstremalnego biegania. Zapisy na wszystkie biegi prowadzone są na stronie www.bieghutnika.pl
Trasa biegu zostanie poprowadzona na dystansie około 6 kilometrów, a jego uczestnicy będą mieli do pokonania około 30 przeszkód. Organizatorzy planują wykorzystać ukształtowanie terenu oraz zaaranżować tor, którego przebycie dostarczy biegaczom wielu wrażeń. Uczestnicy będą mierzyć się m.in. ze ściankami skośnymi, a także niczym komandosi wchodzić na wysoką ścianę łapiąc za łańcuchy. Organizatorzy zapowiadają również przeszkodę o tajemniczo brzmiącej nazwie „Komin”, oraz Małpi Gaj, którą bezbłędnie pokonają uczestnicy, którzy w treningu nie zapomnieli o sile rąk. Będą również żelazne punkty w każdym biegu przeszkodowym, a więc zasieki z drutu kolczastego, siatki leżące na ziemi oraz serie wilczych dołów wypełnionych wodą. Największą atrakcją będą jednak przeszkody nawiązujące do warszawskiej huty a także odcinek biegu prowadzący przez halę Walcowni, które pozwolą stworzyć wyjątkowy klimat wydarzenia.
Nasz klub w swojej 60-letniej historii przeżywał liczne wzloty i upadki. Nie brakowało przeszkód i trudności w funkcjonowaniu klubu, który pełni tak ważną rolę dla Bielan i całej Warszawy. Wyobrażając sobie drogę, którą od dekad podąża Hutnik widzimy wiele ostrych zakrętów, barier i rowów z lodowatą wodą. Tak właśnie narodził się pomysł na „Bieg Hutnika”, wyjątkowe wydarzenie, które w możliwe najlepszy sposób przybliży hutniczy klimat i pozwoli uczestnikom sprawdzić swoje możliwości na ciekawej trasie. Zapraszamy do zapisów, miejsca znikają, a prawdopodobnie taki bieg zorganizujemy tylko ten jeden raz.” – mówi prezes klubu Hutnik Warszawa, Maciej Purchała.
„Hutnik Warszawa” powstał dzięki sportowej pasji hutników warszawskich. Zakład i klub sportowy łączy historia; w tym roku wspólnie świętujemy jubileusz 60-lecia. Uznaliśmy, że udostepnienie terenu Huty uczestnikom „Biegu Hutnika” to dobry pomysł, dzięki któremu będą mogli zobaczyć nowoczesną Hutę ArcelorMittal Warszawa oraz miejsca, w których kiedyś stały hutnicze obiekty. Trasa biegu poprowadzi m.in. przez halę Walcowni prętów jakościowych i żebrowanych, która jest jedną z najnowocześniejszych linii walcowniczych w Europie. Takie aktywne świętowanie jubileuszu to okazja, by nawiązać do sportowych tradycji hutników. Zapraszamy do nas mieszkańców dzielnicy i miasta oraz najmłodszych, którzy z pewnością świetnie będą się bawić na specjalnie stworzonej dla nich trasie. ” – powiedział Marek Kempa prezes Huty ArcelorMittal Warszawa.
„Bieg Hutnika” to wydarzenie sportowe, które stanowi połączenie sportu ekstremalnego i masowego. To idealna propozycja dla osób, które chcą sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz wytrzymałość na ciekawej, urozmaiconej trasie. Poza tym to okazja do współpracy i świetnej zabawy, przeszkody zawsze łatwiej pokonywać w grupie. Formuła biegów przeszkodowych nie tylko dopuszcza, ale często nawet wymusza konieczność współdziałania. Wreszcie to wydarzenie, dzięki któremu uczestnicy będą mogli zajrzeć w zakątki Huty na co dzień niedostępne dla osób postronnych. Ten bieg to prawdziwa gratka dla fanów ekstremalnego biegania oraz dla tych, którzy planują rozpocząć przygodę z biegami przeszkodowymi. 
Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej www.bieghutnika.pl

BiegoweLove.pl jest Partnerem Medialnym tego wydarzenia