Ewa Jagielska Mistrzynią Polski na 5 km

Kleszczów na 5, Mistrzostwa Polski Kobiet

W Kleszczowie odbyły się 6. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet na 5 km. Złoty medal zdobyła Ewa Jagielska, srebrną medalistką została Aleksandra Brzezińska, brązowy medal dla Angeliki Mach.

Kleszczów na 5 to impreza biegowa, która już po raz drugi gościła najszybsze krajowe zawodniczki rywalizujące o tytuł Mistrzyni Polski na dystansie 5 km. Patrząc na listę startową zawodniczek i uzyskiwane w tym sezonie wyniki, do końcowego zwycięstwa można było wytypować dwie zawodniczki: Ewę Jagielską i Aleksandrę Brzezińską. Pochodząca z Wyszkowa 35-letnia Ewa Jagielska w tym roku sięgnęła już po złoty medal MP w Półmaratonie w Pile oraz srebro na dystansie 10 km w Łodzi, gdzie walkę o medal stoczyła m.in właśnie z Aleksandrą Brzezińską.
Faworytki nie zawiodły. Najszybszą zawodniczką w Kleszczowie była Ewa Jagielska, zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski na 5 km z wynikiem 00:16:23. Na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal, z czasem 00:16:30 na mecie zameldowała się Aleksandra Brzezińska. Trzecie miejsce i brązowy medal przypadł Angelice Mach, która na 5 kilometrowej trasie uzyskała czas 00:16:39.
Bieg Kleszczów na Piątkę wygrał Robert Głowala (00:15:01) przed Patrykiem Stypułkowskim (00:15:11) i Adamem Włodarczykiem (00:15:17)