Jastrzębski i Mach najszybsi w Biegu na Piątkę

Oprócz maratończyków w ramach 39. PZU Maratonu Warszawskiego rywalizowali także uczestnicy Biegu na Piątkę. Najszybszym zawodnikiem okazał się Kamil Jastrzębski a pierwszą kobietą na mecie była Angelika Mach.
Ponad 2800 osób wystartowało w Biegu na Piątkę. Zawodnicy po raz pierwszy na trasę wyruszyli z innego miejsca niż maratończycy, wszyscy jednak finiszowali na tej samej mecie. Na niej, jako pierwszy zameldował się Kamil Jastrzębski, który dystans 5 km pokonał w  czasie 00:14:29. Na drugim miejscu z czasem 00:14:50 bieg ukończył Piotr Łobodziński. Trzecie miejsce zajął Łukasz Oskierko, który do mety dotarł w 00:14:57.
Wśród kobiet  z czasem 00:16:28 triumfowała Angelika Mach. Drugie miejsce zajęła Olga Kalendarowa-Ochal (00:16:37) a na najniższym stopniu podium stanęła Dominika Stelmach (00:17:06).