Rekordowe zainteresowanie 11. PZU Biegiem Trzech Kopców

W ciągu zaledwie 5 dni wyczerpany został limit startujących w tegorocznym 11. PZU Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 października. O zwycięstwo czołowi polscy zawodnicy: Szymon Kulka i Artur Kern oraz Ukrainiec Sergii Rybak rywalizować będą na 13-kilometrowym dystansie z trzykrotnym triumfatorem Cracovia Maraton Kenijczykiem Cosmasem Mutuku Kyevą. Faworytkami wśród pań są Agnieszka Cader i Paulina Golec.
W czwartek, 28 września, podczas konferencji prasowej w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal, Koordynator ds. Sponsoringu, Prewencji i CSR PZU Grzegorz Krawczyk, Sekretarz Generalny Carrefour Polska Robert Noceń oraz Koordynator ds. Bezpieczeństwa i Zabezpieczenia Trasy 11. PZU B3K Andrzej Batko poinformowali dziennikarzy o przygotowaniach do niedzielnego wydarzenia i podejmowanych w związku z tym działaniach organizacyjnych.
Mam nadzieję, że jedenasta edycja Biegu Trzech Kopców odbędzie się w podobnych warunkach, jak ubiegłoroczna, to znaczy w słońcu. Cieszy mnie ogromne zainteresowanie tą imprezą, ale z uwagi na specyfikę jedynego w Polsce biegu górskiego w centrum dużego miasta i ograniczoną pojemność trasy mogliśmy przyjąć tylko albo aż 2800 chętnych – stwierdził Dyrektor Krzysztof Kowal. – Start o 10:30 pod Kopcem Krakusa. To drugi bieg w naszej Królewskiej Triadzie, a zakończymy sezon 15 października 4. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim. Możemy się w tym roku pochwalić największą w Polsce frekwencją w 16. PZU Cracovia Maraton. I zapewne pozostaniemy na pierwszym miejscu w rankingu. Nie zapominamy o zmarłym niedawno pomysłodawcy Biegu Trzech Kopców Wiesławie Maczku. Postaramy się tę postać w odpowiedni sposób uhonorować.
Dyrektor Kowal zachęcił krakowian do dopingowania uczestników 11. PZU Biegu Trzech Kopców, a tych, którzy nie są zainteresowani zmaganiami o wyrozumiałość.
Reprezentujący sponsora tytularnego – PZU Grzegorz Krawczyk wystartuje w niedzielnym zawodach między trzema kopcami: Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. 
Nie ukrywam, że właśnie Bieg Trzech Kopców jest najbliższy naszej ideologii z kilku powodów. Przede wszystkim pozwala sprawdzić się amatorom, nie wymaga specjalnych przygotowań, po kilku treningach można spróbować sił. Do udziału zachęca piękna sceneria tego biegu, poruszanie się po leśnych duktach. Czerpie się z tego naprawdę dużo przyjemności. Zawsze też można liczyć na doping poruszających się wzdłuż trasy ludzi – podkreślił Grzegorz Krawczyk, przypominając o różnego typu akcjach jego firmy, promującej od lat aktywny styl życia.
Sekretarz generalny Carrefour Polska Robert Noceń przypomniał z kolei o kampanii „Z miłości do zdrowia”, której ważnymi elementami są wydarzenia sportowe. Działając w Polsce od blisko 20 lat, Carrefour stara się mocno integrować z lokalną społecznością właśnie poprzez tego typu przedsięwzięcia.
Promujemy idee zdrowego odżywiania się, w tym zakresie współpracujemy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, włączamy się w półmaratony, a w tym roku także w Bieg Trzech Kopców. Mocno zaangażowaliśmy się również w kolarski Tour de Pologne, od wielu lat blisko związany z Krakowem. Chciałbym podkreślić, że strategię dotyczącą sportu i rekreacji realizujemy od dawna. Korzystając z okazji, chciałbym zaprosić wszystkich, którzy znajdą się na mecie pod Kopcem Piłsudskiego do skorzystania z przygotowanych przez nas różnych aktywności – powiedział Robert Noceń.
To nie tylko jeden z najpiękniejszych biegów, ale zarazem jeden z najmniej uciążliwych dla mieszkańców, jakie organizujemy w Krakowie – tak rozpoczął swój wywód Andrzej Batko. – Trasa jest dobrze zabezpieczona. Największym utrudnieniem będzie zamknięcie ulicy Starowolskiej od godz. 10.30 do godz. 12.30. Tablice informacyjne bardzo dokładnie określą objazdy. Przewidziano też czasowe wstrzymanie ruchu kołowego i tramwajów w pobliżu Rynku Podgórskiego. Natomiast na Salwator przez cały czas będą kursowały tramwaje. Niewielkie zmiany wprowadzone zostaną na trasach przejazdu autobusów. Nad bezpieczeństwem biegu, nie licząc policjantów, czuwać ma 125 osób, w tym spora grupa ochotników ze Szkoły Ułanów oraz OSP Kostrze i Tyniec. W imieniu organizatorów, bardzo proszę o zastosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji i innych służb porządkowych, a za wszelkie utrudnienia przepraszam. 

W trakcie czwartkowej konferencji prasowej można było obejrzeć krótki reportaż z 10. PZU B3K, zaprezentowane zostały medal i koszulki tegorocznego 11. PZU Biegu Trzech Kopców oraz statuetka Królewskiej Triady Biegowej 2017.
Medal 11 PZU B3K oraz statuetka Królewskiej Triady Biegowej