1. LOTTO Półmaraton Lubelski. Nowa „połówka” na biegowej mapie

W najbliższą niedzielę 22 października startuje 1. LOTTO Półmaraton Lubelski. Start i metę biegu zlokalizowano na świeżo odnowionym stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. Początek zawodów o godzinie 10:00.
Na biegowej mapie Polski debiutuje w niedzielę kolejna impreza biegowa. Tym razem na ulicach Lublina rozegrana zostanie pierwsza edycja LOTTO Półmaratonu Lubelskiego. Bieg od początku cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników, organizatorzy udostępnili 1 000 pakietów startowych, które rozeszły się bardzo szybko. Także dodatkowa pula 100 miejsc zniknęła w ekspresowym tempie. Ostatecznie na starcie 1. LOTTO Półmaratonu Lubelskiego stanie blisko 1 200 zawodników. Dobra frekwencja inaugurującej imprezy pokazuje, że w Lublinie bieg na dystansie 21,0975 km był potrzebny.
Biegacze wystartują punktualnie o godzinie 10:00 ze stadionu lekkoatletycznego, dalej trasa prowadzić będzie ulicami Lublina oraz ścieżką rowerową, by powrócić na stadion gdzie zlokalizowana będzie również meta 1. LOTTO Półmaratonu Lubelskiego. – Będzie to jedna z bardziej płaskich tras, a od 14 km będzie praktycznie z górki – informuje Piotr Kitliński, dyrektor biegu oraz wielokrotny reprezentant Polski i mistrz kraju w biegu na dystansie 1500 m. Na trasie zostaną zlokalizowane 4 punkty odżywcze (5 km, 10 km, 14 km i 18 km). Limit czasowy na ukończenie biegu wynosi 3 godziny.
Fot. Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie
Organizatorem 1. LOTTO Półmaratonu Lubelskiego jest Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie. Więcej informacji o biegu na stronie: www.maraton.lublin.eu oraz www.facebook.com/LublinMaraton