39. PZU Maraton Warszawski oczami blogerów z Rumunii. Koniecznie zobaczcie efekt!

Dzisiaj na łamach Biegowe.pl chcielibyśmy przedstawić Wam wyjątkowy film z 39. PZU Maratonu Warszawskiego. Jego autorem jest Radu Restivan, człowiek wyjątkowo zakochany w bieganiu i w maratońskiej turystyce. To bloger z Rumunii, który jest autorem cyklu dokumentalnych filmów pod nazwą „Discover the World through its Marathons”. Podróżuje po świecie i bierze udział w maratonach – nigdy się nie ściga! Wykorzystuje czas spędzony na trasie, aby opowiedzieć o mieście, w którym się znajduje – jego historii, zabytkach, kulturze, sporcie itd. Warszawa była 15. przystankiem na jego maratońskim szlaku. Koniecznie zobaczcie efekt, nam się naprawdę bardzo podoba!
W Warszawie Radu pobiegł razem ze swoją koleżanką Flavią Matei. Film, który zrealizowali przedstawia głównie końcówkę stawki zawodników 39. PZU Maratonu Warszawskiego. Wcale nie spieszyło im się do mety, woleli wykorzystać czas na zabawę na trasie i opowieści na temat historii Warszawy. 

Przed startem w Warszawie Radu miał na koncie czternaście maratonów i ultramaratonów. W jego kanale w serwisie YouTube można zobaczyć filmy dokumentalne, które z zainteresowaniem powinien obejrzeć każdy, nie tylko maratończycy. To świetny materiał również dla tych, którzy planują start na dystansie 42,195 km za granicą. Filmy można potraktować jako źródło inspiracji.
Poniżej przedstawiamy listę lokalizacji wraz z linkami do filmów: 
Radu i Flavii życzymy kolejnych świetnych maratonów i mamy nadzieję, że już wkrótce ponownie przyjadą do Polski.