Górski Runmageddon po raz pierwszy w historii w Szczyrku

Runmageddon, najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie, w dniach 21-22 października po raz pierwszy zawita do Szczyrku. Organizatorzy przygotują trasy dla uczestników prezentujących zróżnicowany poziom sprawności. Największe wyzwanie czeka śmiałków, którzy wystartują w formule Hardcore na dystansie 21 km z 70+ przeszkodami. Oprócz niego przygotowana będzie formuła Rekrut (6 km; 30+ przeszkód) i Intro (3 km; 15+ przeszkód). Dzieci będą bawiły się na specjalnie przygotowanej trasie Runmageddon KIDS. Na dopingujących czekają liczne punkty widokowe w okolicach tras oraz szereg atrakcji w Strefie Kibica. Do startu w imprezie zgłosiło się już blisko 5 tysięcy osób! Runmageddończycy mogą więc przewyższyć liczbę mieszkańców tej turystycznej miejscowości. 

Uczestnicy Runmageddonu na mecie czasami mawiają, że po pokonaniu trasy są tak zmotywowani, że żadne szczyty im nie straszne. Tym razem będą mieli dobrą okazję, aby takie deklaracje wdrożyć w życie. Najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie swoją kolejną edycję organizuje w Szczyrku. W tak wysokie góry Runmageddon zawita po raz pierwszy. 

Impreza rozpocznie się w sobotę, 21 października. Jako pierwsi na trasę wyruszą uczestnicy Górskiego Runmageddonu Rekrut, którzy będą mieli do pokonania 6 kilometrową trasę z ponad 30 przeszkodami. Po drodze napotkają również górskie potoki i przygotowane przez inżynierów Runmageddonu przeszkody: Ścianę z Łańcuchów, Indianę XXL, Lodową, Komandosa, Helikopter, Porodówkę i wiele innych. Chwilę wytchnienia i wielką frajdę uczestnikom powinna sprawić zjeżdżalnia na zboczu góry, zakończona kąpielą w wodzie.  

Trasa Górskiego Runmageddonu będzie prowadzić przez Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego i Szczyrkowski, co zapewni uczestnikom nie tylko ekstremalne doznania, ale również wspaniałe widoki. Część przeszkód znajdzie się na terenie największego ośrodka narciarskiego w tej części Europy, którego otwarcie zaplanowano na listopad br. – Szczyrk Mountain Resort (Małe Skrzyczne) i Centralnego Ośrodka Sportu (Duże Skrzyczne). Dostępu do mety bronić będzie żywa przeszkoda składająca się z zawodników drużyny futbolu amerykańskiego – Lions Gliwice. 

Mniej zaprawieni w biegach przeszkodowych będą mogli w spróbować swoich sił na trasie Górskiego Runmageddonu Intro. Na 3 kilometrowej trasie z ponad 15 przeszkodami każdy sprawdzi swoją siłę i wytrzymałość. Będzie to dobre przetarcie przed startem w kolejnych, bardziej wymagających wersjach Runmageddonu. 

Niedziela zarezerwowana została dla najtwardszych zawodników. Rywalizacja Górskiego Runmageddonu Hardcore toczyć się będzie na dystansie półmaratonu, czyli 21 kilometrów z ponad 70 przeszkodami. Uczestnicy będą musieli zdobyć m.in. znajdujące się na wysokości 1201 m n.p.m. Małe Skrzyczne czy pokonać Piekielny Podbieg z kilkoma punktami, w których będzie trzeba pokazać siłę i charakter. Suma przewyższeń na tym odcinku wyniesie aż 1000 m, dlatego uczestnicy nie powinni liczyć na to, że szybko znajdą miejsce do odpoczynku. Trasa zahaczy również o Skrzyczne, najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego wznoszący się na wysokość 1257 m n.p.m, a także Czyrną, Halę Skrzyczeńską, Solisko i Jaworzynę. Organizatorzy obiecują, że będzie to najbardziej ekstremalny Hardcore w całej historii cyklu. 

Ukończenie Górskiego Runmageddonu Hardcore w Szczyrku, będzie ostatnią okazją na skompletowanie Weterana Runmageddonu. Ten prestiżowy tytuł otrzymują zawodnicy, którzy w jednym sezonie ukończą biegi w formule Rekrut, Classic i Hardcore. 

Runmageddon zdobywa szczyty, teraz dosłownie, bowiem najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie zawita do Szczyrku. Startując w Runmageddonie nie ma nudy, ponieważ wciąż podnosimy poprzeczkę, proponując uczestnikom nowe przeszkody i lokalizacje. W Szczyrku znaleźliśmy fantastyczne tereny. W połączeniu z naszymi przeszkodami i widokami roztaczającymi się z górskich szczytów, zapewnią uczestnikom niezapomniane przeżycia. Chcieliśmy, aby podczas Górskiego Runmageddonu w Szczyrku każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dlatego zaplanowaliśmy formuły: Intro dla początkujących, Rekrut dla średnio zaawansowanych, a dla zupełnych wariatów – ekstremalny Hardcore. Jestem przekonany, że docenią oni pomysłowość naszej ekipy w wytyczeniu tej trasy. Zapewniam, że tak trudnego Hardcora na Runmageddonie jeszcze nie było. Chylę czoła przed każdym, kto podejmie to wyzwanie!” – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu. 

Na najmłodszych czekać będzie trasa Runmageddonu KIDS. W pierwszy dzień imprezy na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czekać będzie trasa o długości 1 km, a na niej ponad 10 przeszkód. Taka forma spędzania wolnego czasu zdobywa coraz większą popularność wśród najmłodszych. W trakcie każdego Runmageddonu bierze w niej udział nawet do 1.5 tysiąca dzieci! Chętni mogą się zapisać poprzez stronę internetową www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS.  

Na nudę nie będą też narzekać kibice, dla których Runmageddon przygotował wiele atrakcji. Będą mogli dopingować z bliska swoich zawodników i m.in. bawić się w specjalnie przygotowanej dla nich Strefie Kibica. Znajdą się w niej liczne atrakcje m.in. świeże jedzenie z Food Trucków, sklep Pitbull z oficjalną odzieżą Runmageddonu oraz specjalna strefa Haier Challenge. W niedzielę będzie można wjechać kolejką linową na Skrzyczne, by z góry oglądać niektóre odcinki Górskiego Hardcore i dopingować na trasie zawodników.