Ostatnia szansa na udział w Biegu Niepodległości

To już 29. odsłona Biegu Niepodległości. Na 10-kilometrowej trasie zmierzy się blisko 18 000 biegaczy, a wśród nich amatorzy nordic walking i zawodnicy na wózkach. Rejestracja powoli dobiega końca. Na nieco ponad 2 tygodnie przed biegiem została pula niespełna 100 pakietów startowych.

Bieg Niepodległości jest piękną imprezą, która łączy zawodowych biegaczy, mieszkańców, każdego, kto chce na sportowo uczcić jedną z najważniejszych dat w naszej historii, kiedy to Polska odzyskała niepodległość. Wydarzenie to rokrocznie bije rekordy uczestników – zarejestrowało się już 17 900 osób, którzy za kilkanaście dni założą białe i czerwone koszulki, aby utworzyć najdłuższą narodową flagę. Ta edycja jest wyjątkowa dla nas również z tego względu, że stanowi preludium do przyszłego roku, kiedy będziemy obchodzić stulecie odzyskania niepodległości – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Trzymam kciuki za wyniki, za przełamywanie swoich słabości i życzę wszystkim uczestnikom świetnej zabawy.

Bieg Niepodległości jest ostatnim i największym wydarzeniem cyklu „Zabiegaj o pamięć”, a zarazem jednym z najliczniejszych biegów ulicznych w Warszawie. Inicjatywa ta przypomina o wydarzeniach z 11 listopada 1918 r. – kiedy to Polska wróciła na mapę Europy. 

Zostało już tylko 100 pakietów startowych! 

W środę, 25 października, zapisanych było już ponad 17 900 zawodników. Limit uczestników wynosi 18 000. By znaleźć się na liście startowej wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni. Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych. 

Opłacony pakiet, zawierający numer startowy i koszulkę, można odebrać do 10 listopada w biurze zawodów zlokalizowanym w sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki (wejście od strony ul. Marszałkowskiej). Zachęcamy uczestników do odbioru pakietów wcześniej, co pozwoli zwiększyć komfort obsługi. Uwaga! W dniach 10 i 11 listopada pakiety startowe wydawane będą wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy. 

Trasa biegu

Jak co roku, start biegu będzie u zbiegu ulicy Stawki oraz al. Jana Pawła II. Biegacze wystartują o symbolicznej godzinie 11.11, a chwilę wcześniej odśpiewają hymn narodowy. Kilka minut przed głównym biegiem na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach z napędem pośrednim oraz aktywnych, a na końcu linię startu przekroczą zawodnicy nordic walking.

Podobnie jak w latach minionych, trasa biegu poprowadzona została al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawrócą w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking, którzy mają do pokonania krótszą trasę (6,5 kilometra), nawrócą na wysokości ul. Koszykowej. 

Oprócz dziesięciokilometrowego biegu głównego odbędzie się również bieg „Mila Niepodległości” na dystansie 1918 metrów. W zmaganiach udział wezmą uczniowie urodzeni w latach 1999-2007, którzy wystartują przed głównymi zawodami, o godz. 10.35. Zawody te odbędą się na podstawie oddzielnego regulaminu.

Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, napój i posiłek regeneracyjny.

Nowości na temat Biegu Niepodległości można śledzić na stronie: www.aktywnawarszawa.pl oraz na oficjalnym profilu wydarzenia na Facebook’u.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

 W dniu biegu, czyli 11 listopada, uczestnicy 29. Biegu Niepodległości mogą bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską w Warszawie (w obrębie pierwszej strefy biletowej) za okazaniem numeru startowego.

 Organizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.