Rodzinne bieganie podczas AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk

Już za miesiąc (4-5 listopada) odbędzie się czwarta edycja AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk – największego gdańskiego biegu ulicznego. Podczas tegorocznej imprezy będzie można wystartować w półmaratonie i w biegu na dystansie 5 km. Różnorodność klasyfikacji jaką w tym roku przygotowali organizatorzy sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk to impreza z tradycjami, która stale się rozwija i w tym roku organizatorzy przygotowali również coś dla najmłodszych biegaczy! Właśnie ruszyły zapisy na Amber Kids Gdańsk, czyli zawody biegowe dla dzieci, które odbędą się w sobotę (4 listopada). Wszystkie dzieci, będą mogły wystartować w biegu na dystansach dopasowanych do kategorii wiekowych: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Start i meta zlokalizowane będą w centrum wystawienniczo-kongresowym AMBEREXPO na ulicy Żaglowej. Każdy uczestnik biegu Amber Kids Gdańsk dostanie na mecie medal oraz słodki upominek! Po zakończeniu sportowej rywalizacji będą mogli skorzystać z licznych atrakcji w strefie przygotowanej specjalnie dla nich.
Natomiast w niedzielę – 5 listopada odbędzie się półmaraton i Bieg na Piątkę. Trasy obu dystansów są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. W ramach Biegu na Piątkę rozegrana zostanie dodatkowa klasyfikacja dla firm pod nazwą Firmowa Piątka, która wyłoni najlepszą firmową drużynę! Dodatkowo, pierwszy raz w ramach AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk oraz Biegu na Piątkę przeprowadzona zostanie kolejna nowa klasyfikacja – Bieg z wózkiem dziecięcym. Rodzice będą mogli wystartować w biegu ze swoją pociechą w wózku na dystansie półmaratonu lub 5 km. Ambasadorką Biegu z wózkiem dziecięcym została Natalia Wodyńska-Stosik – Trimama.
Start półmaratonu oraz biegu na dystansie 5 km odbędzie się w tym samym miejscu, tylko z różnych nitek jezdni ul. Żaglowej, a biegacze wyruszą na trasę o godz. 9:00 sprzed centrum wystawienniczo-kongresowym AMBEREXPO. Meta zawodów dla obu dystansów zlokalizowana będzie również w hali AMBEREXPO.
Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.