Ruszają zapisy na Wings for Life World Run!

Na ten dzień czekały dziesiątki tysięcy biegaczy na całym świecie! 10 października o 13:00 polskiego czasu rusza rejestracja na 5. edycję Wings for Life World Run. Tak jak w poprzednich latach, na liście dostępnych lokalizacji nie zabraknie Poznania. Na uprzywilejowanej pozycji znajdują się wszystkie osoby, które dokonały prerejestracji. Na bieg, który odbędzie się 6 maja 2018 mogą zapisywać się już dziś.
Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, goni zawodników. Odbywa się on w 12 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy – kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej „uciekać” przed goniącą ich metą.
Adam Małysz goni zawodników Samochodem Pościgowym    Fot. Wings for Life World Run
W przyszłym roku minie pięć lat odkąd Wings for Life World Run jednoczy biegowy świat. Z roku na rok bieg się rozrasta, staje się lepszy, a na trasach na całym globie da się zauważyć coraz więcej uśmiechniętych twarzy biegaczy i osób na wózkach inwalidzkich uciekających przed goniącymi ich Samochodami Pościgowymi. Wszyscy startują dokładnie o tej samej porze – 11:00 UTC (13:00 czasu polskiego) – w oficjalnych lokalizacjach i w pojedynkę, z aplikacją na smartfony.
W ciągu tych pięciu lat Światowy Bieg przeobraził się w globalny ruch z wieloma oddanymi fanami, którzy startują podczas każdej edycji. Dorósł jako bieg, przy którym wykształciła się olbrzymia społeczność biegaczy. A jako impreza charytatywna przyczynił się do zebrania milionów na Fundację Wings for Life, która przekazuje je na badania nad urazami rdzenia kręgowego. I o to w tym chodzi, by pobiec dla tych, którzy nie mogą. Dla ludzi z przerwanym rdzeniem kręgowym, których życie zmieniło się w mgnieniu oka podczas nieszczęśliwego wypadku. W czwartej edycji Wings for Life World Run w 2017 roku 155 288 zarejestrowanych uczestników zebrało 6,8 mln euro na badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego i wspólnie pokonało 1 431 183 km.
W ubiegłorocznej edycji Wings for Life World Run bardzo dużą rolę odegrali Polacy. Startująca w Santiago w Chile Dominika Stelmach została globalną zwyciężczynią. Przebiegła 68,21 km. Lokalnie była bezkonkurencyjna i wygrała także w klasyfikacji open! To był jej trzeci start w Wings for Life World Run i trzeci triumf w kolejnej lokalizacji, na trzecim już kontynencie. Wcześniej wygrywała w Poznaniu w 2015 i w Melbourne w 2016 roku. We Włoszech najlepszy był Bartek Olszewski, a w Wielkiej Brytanii Jacek Cieluszecki. Bartek Olszewski pokonał Globalnego Zwycięzcę z 2016 roku Giorgio Calcaterrę, uzyskując wynik 88,24 km. Ostatecznie był drugi na świecie. W Polsce drugi raz z rzędu wygrał Tomek Walerowicz, który uplasował się na piątym miejscu globalnie po pokonaniu 85,14 km, co jest absolutnym rekordem trasy w Poznaniu.
Tomasz Walerowicz   Fot. Wings for Life World Run
Zwyciężczyni pierwszej edycji w Wielkiej Brytanii, Joasia Zakrzewski tym razem została dogoniona przez kierowcę Samochodu Pościgowego, Adama Małysza, po przebiegnięciu 52,26 km. Brytyjka o polsko brzmiącym nazwisku triumfowała wśród pań startujących w Wielkopolsce.
Joasia Zakrzewski    Fot. Wings for Life World Run
Niezależnie od pory dnia, czy roku (bo przecież na północnej półkuli będzie wtedy wiosna, a na południowej jesień), 6 maja 2018 uczestnicy Wings for Life World Run po raz kolejny wyjdą, wybiegną i wyjadą na trasy, żeby uciekać przed Samochodami Pościgowymi tak długo, jak tylko będzie się dało. Razem będą się dobrze bawić podczas biegu, radować jednością i wspólnie przeżywać gorączkowe minuty podczas doganiania przez realne, bądź wirtualne auto, które motywuje do wysiłku i pozwala poczuć prawdziwą radość z ukończenia zawodów.
Co nowego w 2018?
Jak zawsze Wings for Life World Run gwarantuje wspaniałą atmosferę. Samochody Pościgowe, w których ponownie znajdą się gwiazdy sportu, we wszystkich oficjalnych lokalizacjach będą stanowiły ruchome „linie mety” kolejno doganiające uczestników i kończące ich bieg. W 2018 roku odbędzie się o wiele więcej Zorganizowanych Biegów z Aplikacją. W Selfie Run można wystartować samemu, ale można też stworzyć grupę, aby razem cieszyć się atmosferą tego biegowego święta. Można też wykorzystać okazję i wybrać się w miejsce, gdzie odbędzie się bieg z aplikacją, w miejsce, które zawsze chciało się odwiedzić. To bieg dla wszystkich – nie trzeba mieć żadnego doświadczenia żeby w nim wystartować. Wystarczy chcieć się dobrze bawić!
Wings for Life World Run zachęca ludzi o różnym poziomie sprawności do ścigania się – zarówno tych zaczynających od zera, jak i sportowców światowej rangi. Samochody Pościgowe – także te wirtualne – sprawiają, że dla każdego ten bieg jest indywidualnym przeżyciem. Każdy może go ukończyć i wszyscy jego uczestnicy są częścią światowej społeczności biegaczy skupiającej się na czynieniu dobra. 100% wpisowego i datków bezpośrednio trafia na badania nad rdzeniem kręgowym.
Zapisy ruszają 10 października 2017 na stronie www.wingsforlifeworldrun.com. Można wystartować w jednym z oficjalnych biegów, albo uruchomić aplikację i pobiec na wymarzonej trasie.