1500 zapisanych w dwie godziny na Enea Bydgoszcz Triathlon!

W środę, 15 listopada 2017, punktualnie o godzinie 18:00 została uruchomiona rejestracja na jedną z największych imprez triathlonowych w Polsce, Enea Bydgoszcz Triathlon. Tempo zapisów jest wprost kosmiczne, w ciągu dwóch godzin zarejestrowało się 1500 uczestników chcących wziąć udział w rywalizacji triathlonowej na 3 dystansach.

Chociaż Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się w Bydgoszczy 7 i 8 lipca 2018, to już teraz warto zadbać o zarezerwowanie sobie prawa do startu. W zeszłym roku 1500 zawodników zarejestrowało się na zawody w ciągu pierwszych 24 godziny od otwarcia zapisów, zajmując tym samym połowę dostępnych miejsc. Już wtedy wydawało się to rekordowym osiągnięciem, ale w tym roku przeszło najśmielsze oczekiwania. 1500 zawodników zapisało się w ciągu 2 pierwszych godzin!

Na tak szybkie tempo zgłoszeń ma wpływ przede wszystkim bardzo duża popularność imprezy wśród zawodników. Doceniają oni zarówno wyjątkowo szybkie trasy, możliwość startu w centrum dużego miasta ze świetną infrastrukturą sportową, jak i czystą rzeką, ale również dużą staranność, z jaką podchodzimy do organizacji zawodów – powiedział Jakub Kubiński, dyrektor sportowy zawodów.

Ważnym argumentem są też specjalne opłaty dla uczestników rejestrujących się w pierwszym terminie.

Pośpiech może być wskazany, ponieważ w 2017 roku chętnych do startu było zdecydowanie więcej, niż miejsc dostępnych w strefie zmian! Zeszłoroczny limit 1200 zawodników na najpopularniejszym dystansie 1/4 wyczerpał się już na pół roku przed zwodami. Dla chętnych do rywalizacji na dystansie 1/8 miejsc zabrakło na ponad miesiąc przed startem. – zaznacza Jakub Kubiński. Warto więc potwierdzić swój start już dzisiaj i zarezerwować sobie miejsce na liście startowej.

Przypominamy, że w 2018 roku oprócz uwielbianych przez triathlonistów dystansów 1/8 i 1/4, po raz pierwszy na zawodach zostanie rozegrany dystans 1/2 z limitem 500 uczestników. Zawodnicy tak zwanej „Połówki” pokonają 1 900 m pływania, 90 km na rowerze i 21.1 km biegu. – To długi wysiłek, który wymaga odpowiedniego wytrenowania i siły charakteru. Jego wprowadzenie jest ukłonem w stronę triathlonistów, którzy chcą zmierzyć się z tym wyzwaniem podczas organizowanego przez nas wydarzenia – odpowiada Aleksander Skorecki, prezes Stowarzyszenia Ars Athletica, organizatora Enea Bydgoszcz Triathlon.

Wielu zawodników odwiedza Bydgoszcz całymi rodzinami, co pozwala zachęcić do sportowej rywalizacji dzieci i młodzież. Najmłodsi z nich będą mogli spróbować swoich sił w rywalizacji biegowej. Dla nieco starszych uczestników organizatorzy przygotowali trasę duathlonową, której etap kolarski będzie rozgrywany na rowerach MTB tuż przy centrum całej imprezy – w okolicy hali Artego Arena. Zapisy zostały uruchomione równocześnie z rejestracją na zawody główne.

Uruchomienie nowego dystansu, jak i wprowadzenie zawodów dla dzieci i młodzieży to szansa na zgromadzenie aż 5100 zawodników. Jeżeli, podobnie jak w poprzednich latach, limit miejsc zostanie wyczerpany, Enea Bydgoszcz Triathlon ma szansę stać się największą imprezą triathlonową w Polsce i jedną z największych w Europie!

To już czwarta edycja zawodów w samym centrum Bydgoszczy! Enea Bydgoszcz Triathlon została dwukrotna nagrodzona tytułem Imprezy Roku (2015 i 2016) oraz Debiut Roku (2016). W 2017 roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 3 000 uczestników, którzy do Bydgoszczy przyjechali z całego świata.

Fot. Facebook/Enea Bydgoszcz Triathlon