6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton z większą frekwencją

W pierwszym dniu nowego roku wystartują zapisy do 6. PKO Nocny Wrocław Półmaratonu. Ze względu na duże zainteresowanie biegiem, organizatorzy w przyszłorocznych zawodach zwiększają limit startujących do 12 tysięcy. Zawody odbędą się 16 czerwca, a uczestnicy na trasę wyruszą punktualnie o godz. 22:00 z kompleksu Stadionu Olimpijskiego.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton to impreza ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem biegaczy, którzy ze względu na panujący klimat biegu, świetną organizację i możliwość nocnego zwiedzania Wrocławia, bardzo chętnie przyjeżdżają do tego miasta. Już tegoroczna, czerwcowa edycja wrocławskiej „połówki” pokazała, że nie ma takiego limitu startujących, którego biegacze szybko by nie wypełnili. Pierwsze 3 tysiące pakietów startowych rozeszło się w niespełna 48 godzin po uruchomieniu zapisów, a wszystkie 11 tysięcy miejsc startowych znalazło nabywców w miesiąc. I dalsze zapytania wciąż spływały.

W efekcie ogromnego zainteresowania, organizatorzy postanowili zwiększyć limit startujących uczestników o 1 000 osób i w 6. PKO Nocny Wrocław Półmaratonie w przyszłym roku będzie mogło rywalizować 12 000 zawodników. – Nie do końca chcemy ścigać się z innymi biegami pod względem frekwencji. Być może w przyszłości będziemy starali się zwiększać frekwencję małymi krokami, ale żeby nie działo się to kosztem jakości – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

Rekordowe zainteresowanie biegaczy wrocławskim półmaratonem z pewnością wynika z jego wyjątkowości. To jedyny w Polsce bieg na tym dystansie, odbywający się nocną porą, po efektownie oświetlonym Wrocławiu. Trasa celowo poprowadzona jest przez interesujące miejsca mające swój wyjątkowy klimat: Most Grunwaldzki, Rynek czy Ostrów Tumski. Tak jak w latach ubiegłych, utworzona zostanie tzw. grupa turystyczna, w której biegnących  uczestników nie interesuje bicie rekordów, ale opowieści o zabytkach i najciekawszych miejscach Wrocławia, przekazywane przez pacemakera – przewodnika. 

Półmaraton w stolicy Dolnego Śląska stoi pod znakiem wydarzeń tematycznych odbywających się podczas pokonywania trasy. W latach ubiegłych uczestnicy biegu mogli podziwiać finał programu „Mosty”, gdy mogli przebiegać przez wrocławskie mosty rozjaśnione efektowną iluminacją i dźwiękiem. Podczas czwartej edycji biegu mogli posłuchać na trasie muzyki klasycznej, granej na żywo, a ostatnia edycja stała pod znakiem filmu i muzyki filmowej. Motywem przewodnim 6. PKO Nocny Wrocław Półmaratonu będzie muzyka disco z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych.Wiemy już, że wzorem lat ubiegłych, zapisy do wrocławskiego półmaratonu w 2018 roku wystartują o północy w Nowy Rok, a ceny pakietów startowych zaczynać się będą od 80 złotych. Równocześnie w sprzedaży pojawią się także pakiety na wrześniowy 36. Wrocław Maraton.

Więcej informacji na stronie www.pol.wroclawmaraton.pl oraz na fanpage’u Maratonu Wrocławskiego na Facebooku.

 

 

Fot. MCS Wrocław