Biegaj nad morzem w Święto Niepodległości

PKO Grand Prix Gdyni
11 listopada w Gdyni odbędzie się Bieg Niepodległości – ostatnie w tym roku wydarzenie z cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Zawodnicy upamiętnią w ten sposób odzyskanie przez Polskę niepodległości, a także będą mogli razem pomóc Pani Teresie, która choruje na LGMD – dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową.
Bieg Niepodległości na 10 km wystartuje w sobotę 11 listopada 2017 r. o godz. 15.00. Start i meta znajdować się będą na Skwerze Kościuszki, na wysokości ORP „Błyskawica”. Uczestnicy pobiegną w białych i czerwonych koszulkach, tworząc w ten sposób flagę Polski.
Wydarzeniu towarzyszyć będą marsze Niepodległości Nordic Walking, które rozpoczną się tego samego dnia o godz. 9.00. Od godz. 11.00 planowane są biegi młodzieżowe w trzech kategoriach wiekowych: starszaki, młodziki i juniorzy. Natomiast o 13.00 ruszy Bieg Malucha. W ubiegłym roku we wszystkich rywalizacjach wzięło udział łącznie 7318 zawodników. Bieg Niepodległości to ostatnia z czterech imprez wchodzących w skład cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Pozostałe to Bieg Urodzinowy, Bieg Europejski oraz Bieg Świętojański.
PKO Bank Polski po raz kolejny wspiera cykl PKO Grand Prix Gdyni. Bieg Niepodległości, który kończy każdą edycję, jest wyjątkowo i zawsze przyciąga tłumy zawodników. Jestem przekonany, że tym razem pobijemy rekord, również jeśli chodzi o kibiców oraz uczestników naszej akcji charytatywnej. Zachęcam wszystkich do przypięcia do koszulki kartki „biegnę dla Teresy” – mówi Tomasz Jabłoński, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Gdyni.
Biorąc udział w biegu będzie można pomóc Pani Teresie, która choruje na LGMD – dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową. Szansą na poprawę jej stanu zdrowia jest terapia komórkami macierzystymi, na którą zbierane są środki. Pani Teresa jest podopieczną Fundacji „Słoneczko”.
Zaangażowanie uczestników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Teresy” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie kobiety. Kartki będzie można odbierać w czwartek i piątek w godz. 15.00-20.00 na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, przy ul. Olimpijskiej 5/9. Do akcji mogą dołączyć uczestnicy wszystkich rywalizacji rozgrywanych w ramach Biegu Niepodległości.
W ubiegłym roku 850 uczestników Biegu Niepodległości w Gdyni pobiegło na rzecz 2,5-letniej Nikoli, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na operację dziewczynki.
Zawodnikom będzie towarzyszył na biegu Sebastian Chmara, były lekkoatleta, ambasador programu „PKO Bank Polski Biegajmy razem”. – Bardzo się cieszę, że znów będę mógł dopingować uczestników PKO Grand Prix Gdyni. Atmosfera tych biegów jest zawsze niesamowita. Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do akcji charytatywnej dla Pani Teresy – mówi Sebastian Chmara.
Biegi Niepodległości pod patronatem PKO Banku Polskiego wystartują również w trzech innych miastach. 11 listopada odbędą się: 29. Bieg Niepodległości w Warszawie (Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć”), 5. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie (PKO Rzeszów Biega) oraz XXIX Goleniowska Mila Niepodległości. Dodatkowo Bank jest głównym sponsorem chłopięcego szermierczego Turnieju Niepodległości, który zostanie rozegrany w weekend 11-12 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie.
PKO Bank Polski wspiera także inne wydarzenia związane z obchodami Święta Niepodległości, m.in. koncerty w Filharmonii Narodowej w Warszawie i Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Jest też partnerem konkursu Teatru Polskiego na Nową Polską Sztukę Teatralną „Niepodlegli” oraz salonu poezji, który odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie 12 listopada.
Więcej informacji na temat cyklu PKO Grand Prix Gdyni znajduje się na stronie: http://gpx.gdyniasport.pl/.

źródło: gdyniasport.pl