Charytatywna licytacja numeru startowego na Nocny Wrocław Półmaraton

6. Nocny Wrocław Półmaraton

Co prawda oficjalne zapisy na 6. edycję Nocnego Wrocław Półmaratonu ruszają dopiero 1 stycznia, ale już miesiąc wcześniej można sobie zaklepać udział w tym biegu. A przy okazji także wspomóc Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie. Właśnie trwa charytatywna licytacja numeru 111 na czerwcowy bieg.
Licytację numeru startowego 111, który specjalnie na aukcję podarował dyrektor wrocławskiego półmaratonu, na facebooku organizuje nieformalna grupa – Drużyna od Robienia Cudów, która od dwóch lat we współpracy ze Stowarzyszeniem „Karkonoskie Iskierki” wspiera Dom Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie. Wspólnie przeprowadzili już wiele akcji dzięki którym udało się m.in. wysłać wszystkie dzieci na kolonie, skompletować dla nich wyprawki szkolne i zakupić dla Domu Dziecka sprzęt AGD i sportowy.


W tej chwili w ramach kolejnej akcji charytatywnej zbierane są fundusze na wycieczki do kina i prezenty na Mikołajki. Organizatorzy liczą, że zbiórkę zasili spora kwota pozyskana z licytacji numeru na 6. Nocny Wrocław Półmaraton. Aukcja rozpoczęła się od sumy 100 zł, czyli takiej za jaką można było nabyć pakiet startowy tegorocznej edycji wrocławskiego półmaratonu. 
6. Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 16 czerwca, a uczestnicy na trasę wyruszą punktualnie o godz. 22:00 z kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Ze względu na duże zainteresowanie biegiem, organizatorzy przygotowali aż 12 tysięcy pakietów startowych. Motywem przewodnim przyszłorocznego biegu będzie muzyka disco z lat 70, 80 i 90.
Numer 111 można licytować na profilu facebookowym grupy Drużyna od Robienia Cudów do 1 grudnia, do godziny 24:00. Na tą chwilę licytowany pakiet startowy osiągnął kwotę 1001 zł.