DOZ Łódź Maraton podał termin. Piąty maraton w kwietniu

Organizatorzy DOZ Łódź Maratonu podali termin przyszłorocznej edycji biegu. Zawody odbędą się w dniach 13 – 15 kwietnia 2018, co z pewnością spowoduje spory ból głowy u biegaczy planujących wiosenne maratońskie starty. Łódzki maraton będzie piątym biegiem na tym dystansie w kwietniu w Polsce.
Kwietniowy maraton z…. maratonami rozpocznie się 8 kwietnia w Dębnie, gdzie panie będą rywalizowały o tytuł i medale Mistrzostw Polski w maratonie. Kolejny weekend zarezerwowany jest już na maratońskie zmagania w Gdańsku, a teraz dochodzi do tego też Łódź. Tydzień później, 22 kwietnia znów odbędą się dwa maratony, ORLEN Warsaw Marathon w randze Mistrzostw Polski mężczyzn oraz 17 edycja PZU Cracovia Maraton. Jesteśmy bardzo ciekawi, który z organizatorów w tej sytuacji wygra walkę o biegaczy, ale patrząc na tegoroczne podsumowanie frekwencji na największych maratonach w Polsce, które już wcześniej opisywaliśmy, rekordów frekwencyjnych nie wróżymy.
DOZ Łódź Maraton po wielu organizacyjnych perypetiach, zwłaszcza w początkowych latach swojego istnienia, jakby powoli wychodził na prostą. Łódzka impreza jako pierwszy bieg uliczny w Polsce, w 2015 roku otrzymała prestiżowy  certyfikat IAAF Silver Label Road Race. W 2016 roku zawody w stolicy filmowców i włókiennictwa rozgrywane były w randze Mistrzostw Polski kobiet w maratonie. W ubiegłym roku DOZ Łódź Maraton okrzyknięto „Najgłośniejszym maratonem w Polsce” a biegacze na trasie biegu napotkali 26 punktów z muzyką „na żywo”.
Ostatnią edycję DOZ Łódź Maraton ukończyło 1 282 zawodników. Zwycięzcą z wynikiem 2:14:19 został Kenijczyk Samson Kiprono Barmao. Wśród kobiet triumfowała Kenza Dahmani z Algierii, która na mecie zameldowała się z czasem 2:33:21.
Zapisy na tegoroczną edycję ruszą wkrótce.
Fot. DOZ Łódź Maraton