Druga odsłona CITY TRAIL w Poznaniu. Z „Wąsem”.

Drugi z sześciu biegów CITY TRAIL w edycji 2017/2018 odbył się w sobotę, 18 listopada. Przełajowe biegi nad Jeziorem Rusałka wpisały się w kalendarze poznańskich biegaczy na stałe – zawody regularnie przyciągają ponad 1000 osób. Linię mety sobotniej imprezy minęło 1046 zawodników. W CITY TRAIL Junior wzięło udział 333 uczestników.
Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie biegu głównego odniósł debiutujący w CITY TRAIL Szymon Belgrau, który uzyskał czas 15:45. – Dotychczas nie startowałem w CITY TRAIL, ponieważ inne zawody kolidowały z biegami nad Rusałką, ale w tej edycji postanowiłem, że będę biegać regularnie i ukończę cały cykl – mówił na mecie zwycięzca zawodów. – Biegi przełajowe to środek treningowy, który bardzo mocno wzmacnia mnie jako biegacza, ale startuję w przełajach również dlatego, że to moja ulubiona dyscyplina. To w terenie czuję się najlepiej i właśnie w biegach przełajowych osiągnąłem swój największy do tej pory sukces – brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski – dodał Szymon Belgrau, który może pochwalić się także wartościowym rekordem życiowym na dystansie 10 000 m – 30:45.
Drugą lokatę wywalczył Roch Goszczyński (15:59), a trzeci na mecie zameldował się Paweł Gorzelańczyk (16:06).
Najlepszą w kategorii pań okazała się Monika Kapera (wynik 18:02), która podobnie jak najszybszy wśród panów wygrała nad Rusałką po raz pierwszy. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni poprzedniej edycji CITY TRAIL – Patrycja Talar (18:33), a trzecia była Agnieszka Stachowiak (18:39).
Cykl CITY TRAIL to zawody, które przyciągają całe rodziny, a coraz częściej także rodziców startujących ze swoimi pociechami w wózkach. – Filip ma rok i dopiero zaczynamy wspólnie biegać. To idealne wyjście – ja biegam, żona odpoczywa, syn śpi – wszyscy są zadowoleni. Oczywiście z wózkiem biega się trudniej, bo jest to jakiś ciężar, który trzeba pchać, ale zdecydowanie polecam taką formę spędzania czasu z dziećmi – zachęcał po biegu Bartosz Ochocki.
Warto wspomnieć, że biegi CITY TRAIL są Partnerem akcji Movember, która ma na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich nowotworów. Najistotniejszym elementem akcji jest „Wąs” – mężczyźni wspierający przedsięwzięcie zapuszczają w listopadzie wąsy, by w ten sposób prowokować do rozmów o profilaktyce nowotworowej. – Już przed rokiem zapuszczaliśmy „movemberowego Wąsa” i wtedy narodził się pomysł, by jako CITY TRAIL oficjalnie dołączyć do akcji. Pomysł udało się wcielić w życie i razem z kilkoma chłopakami z naszej ekipy zapuściliśmy „Wąsa”, zostając tym samym żywym sztandarem akcji – mówi Piotr Bętkowski, jeden z organizatorów CITY TRAIL, a obecnie posiadacz solidnego „Wąsa”.
Najbliższe zawody CITY TRAIL nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu odbędą się 16 grudnia. Cykl potrwa do 24 marca 2018. Warto dodać, że zawody w Poznaniu są częścią ogólnopolskiej serii – w cyklu uczestniczą także: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.