Dziś ruszają zapisy na 8. Bieg na Szczyt Rondo 1

24 lutego 2018 roku odbędzie się już ósma edycja warszawskiego Biegu Na Szczyt Rondo 1. Dziś (28 listopada) o godzinie 15:00 ruszają natomiast zapisy na te wyjątkowe zawody.

 Niezwykła atmosfera, najlepsi specjaliści biegania po schodach na świecie oraz szczytny cel – to znaki rozpoznawcze imprezy, odbywającej się już ósmy raz w biurowcu Rondo 1 w Warszawie. Zawodnicy mają do pokonania 836 schodów, wiodących do mety zlokalizowanej na 37. piętrze budynku. Tam, poza pamiątkowym medalem, otrzymują przede wszystkim satysfakcję z udziału w charytatywno-sportowym wydarzeniu i… wieczorną panoramę miasta. 

Bieg Na Szczyt Rondo 1 będzie miał ponownie rangę Towerrunning 120, przyznaną przez Towerrunning World Association. Oznacza to, że na starcie znów możemy się spodziewać najlepszych towerrunner”ów świata, którzy będą walczyli o cenne punkty do rankingu. Nie to jednak jest w tym biegu kluczowe. Najważniejszy jest cel – zebranie środków na wyjazdy wakacyjne dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Od początku istnienia imprezy, na ten cel przeznaczono już blisko 180 tysięcy złotych.

 Jesteśmy dumni z tego, że Bieg Na Szczyt Rondo 1 niezmiennie cieszy się sympatią biegaczy. Jeszcze bardziej cieszy nas, że poprzez tego typu wydarzenie możemy wspierać podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów. – Mamy nadzieję, że 24 lutego 2018 roku Rondo 1 ponownie wypełni się pozytywnie zakręconymi ludźmi. Szykujemy też małą niespodziankę w programie zawodów, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby zdradzić szczegóły – dodaje.

 Dobiec na metę nie jest łatwo. Być może jeszcze trudniej est jednak zapisać się na bieg. Limit uczestników wynosi 500 osób, a pakiety startowe zwykle rozchodzą się w mgnieniu oka. Rejestracja zostanie uruchomiona 28 listopada 2017 roku o godz. 15:00 w portalu SlotMarket.pl. Opłata startowa wynosi 40 złotych i jest w całości przekazywana na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

źródło: Sport Evolution

Fot. Sport Evolution, Rondo 1