Puszcza Bukowa opanowana przez biegaczy

CITY TRAIL
Przełajowe biegi CITY TRAIL w Puszczy Bukowej wpisały się w kalendarze szczecińskich biegaczy na stałe – linię mety minęło dzisiejszego biegu minęło 670 zawodników. W CITY TRAIL Junior pobiegło blisko 250 uczestników. 
Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie biegu głównego odniósł Michał Groberski (czas 19:11). Drugą lokatę wywalczył Arkadiusz Minko (19:38), a trzeci na mecie zameldował się Daniel Adamski (19:50).
Najlepszą w kategorii pań okazała się Monika Jackiewicz (wynik 22:37), która jest najlepszą zawodniczką poprzedniej edycji. Monika nie startowała przed miesiącem, zatem dzisiaj miała okazję po raz pierwszy pobiec na zmodyfikowanej trasie. – Moim zdaniem trasa jest trudniejsza od poprzedniej. Biegło mi się inaczej niż zawsze, bo tak naprawdę nie wiedziałam co mnie czeka. Aktualnie jestem w trakcie roztrenowania. Już wkrótce rozpocznę spokojne przygotowania do nadchodzącego sezonu – mówiła na mecie zawodniczka.
Drugie miejsce zajęła Joanna Woźniak (23:07), a trzecia była Nikolina Szurgocińska (23:19).
Najbliższe zawody CITY TRAIL nad Jeziorem Szmaragdowym odbędą się 17 grudnia. Warto dodać, że zawody w Szczecinie są częścią ogólnopolskiej serii – w cyklu uczestniczą także: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Warszawa i Wrocław.
Warto wspomnieć, że biegi CITY TRAIL są Partnerem akcji Movember, która ma na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich nowotworów. Najistotniejszym elementem akcji jest „Wąs” – mężczyźni wspierający przedsięwzięcie zapuszczają w listopadzie wąsy, by w ten sposób prowokować do rozmów o profilaktyce nowotworowej. – Już przed rokiem zapuszczaliśmy „movemberowego Wąsa” i wtedy narodził się pomysł, by jako CITY TRAIL oficjalnie dołączyć do akcji. Pomysł udało się wcielić w życie i razem z kilkoma chłopakami z naszej ekipy zapuściliśmy „Wąsa”, zostając tym samym żywym sztandarem akcji – mówi Piotr Bętkowski, jeden z organizatorów CITY TRAIL, a obecnie posiadacz solidnego „Wąsa”. 
Kolejne biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbędą się w sobotę, 25 listopada nad Jeziorem Długim w Olsztynie oraz w niedzielę, 26 listopada w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku.  Cykl potrwa do 4 marca 2018. 
Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.
Fot. Jarosław Dulny