Biegnij Warszawo ustępuje Marszowi Miliona Serc i zmienia datę imprezy

Organizatorzy piętnastej edycji Biegnij Warszawo poinformowali, że przenoszą datę imprezy z 1 października na 30 września. Godzina rozpoczęcia zawodów pozostaje bez zmian. Na liście startowej znajduje się ponad 2,5 tysiąca biegaczy.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Oświadczenie w sprawie przeniesienia daty imprezy ukazało się na stronie internetowej biegu i w mediach społecznościowych dzisiaj po południu. Chociaż w tekście organizatorzy nie piszą wprost, dlaczego przesuwają termin zawodów to można domyśleć się, że powodem jest organizowany przez opozycję tzw. Marsz Miliona Serc zaplanowany w stolicy właśnie na 1 października.

– Nawet najlepsze plany wymagają korekty, gdy zmieniają się okoliczności, na które nie mamy wpływu. Priorytetem organizatorów „Biegnij Warszawo” i imprezy towarzyszącej „Maszeruję – Kibicuję” jest przede wszystkim zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa i komfortowych warunków startu. Dlatego też zapadła decyzja o zmianie terminu wydarzenia z niedzieli 1 października na sobotę 30 września 2023 roku – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Jednocześnie zapewnili, że zarejestrowani już biegacze, którym nie odpowiada nowy termin biegu, mogą zrezygnować z udziału w imprezie i otrzymają zwrot opłaty startowej.

– Zachęcamy jednak do pozostania z nami i uczestnictwa w wielkim sportowym święcie na ulicach Warszawy, bo zgodnie z naszym hasłem – „Liczy się dystans” – podsumowali.

fot. Biegnij Warszawo

Jaka trasa Biegnij Warszawo 2023?

W tym roku uczestnicy pokonywać będą 10 km ulicami po obu stronach Wisły. Bieg wystartuje w sobotę, 30 września o godzinie 12:00 z ulicy Myśliwieckiej. Stamtąd biegacze ulicami Rozbrat, Solec i Tamka dotrą do Mostu Świętokrzyskiego, którym przeprawią się na drugą stronę Wisły. Tam czekać będzie na nich skręt w prawo, w ulicę Wybrzeże Szczecińskie, którą obok stadionu PGE Narodowego dobiegną do Mostu Poniatowskiego.

Następnie biegacze powrócą na lewy brzeg i przy Rondzie de Gaulle’a skręcą w prawo, w Nowy Świat i Świętokrzyską. Na koniec ponownie Tamką popędzą przez Powiśle prosto do mety usytuowanej na płycie stadionu Legii Warszawa.

Biegnij Warszawo to jeden z nielicznych biegów, którego organizatorzy zobowiązują uczestników do startu w oficjalnej koszulce wydarzenia. Po 11 latach na warszawskich ulicach znów królować będzie czerń. Będzie to tradycyjnie już model marki Nike wykonany w technologii DRI-FIT.  Koszulka jest czarna i tradycyjnie sygnowana logiem Nike. Na przedzie umieszczone zostało logo imprezy.

W odróżnieniu od czarnej koszulki z 2012 roku, ta tegoroczna jest z krótkim rękawem. Trafi do pakietów startowych bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Trwają zapisy

Internetowe zapisy na bieg trwają na stronie biegnijwarszawo.pl. Do 31 sierpnia pakiet startowy kosztuje 99 złotych. Dotychczas na zawody zapisało się ponad 2,5 tysiąca uczestników. Przypomnijmy, że w 2022 roku bieg ukończyło 3875 osób, a przed pandemią 6165 zawodników.

red