V Bieg Mikołajów w pięciu miastach w Polsce. Zapowiada się rekord

Fundacja "Góry Przenosić"
Już w najbliższą sobotę rusza piąta, jubileuszowa edycja Biegu Mikołajów. W tym roku zapowiada się absolutny rekord frekwencyjny! W biegu weźmie udział prawie siedem tysięcy Mikołajów, którzy pobiegną dla chorych i cierpiących dzieci w pięciu miastach Polski.
Ten rekord nie jest przypadkowy. Nasza idea pomagania małym pacjentom poprzez sport trafiła do tysięcy serc. Dzięki nim Bieg Mikołajów organizowany przez naszą Fundacje stał się największą mikołajową imprezą biegową w Polsce. Oznacza to także, że kwoty przekazane w poszczególnych miastach na pomoc konkretnym placówkom również będą rekordowe – mówi Wojciech Sularz, pomysłodawca Biegu Mikołajów i założyciel Fundacji „Góry Przenosić”.
Jak przystało na jubileusz, największy, mikołajowy festiwal biegowy w Polsce przygotował w tym roku wyjątkową atrakcję. – konkurs na najlepsze przebranie biegowe, organizowany wspólnie z marką Nordic – fińskiego producenta owsianki oraz ciastek owsianych. Nagrodą w konkursie jest pobyt dla całej rodziny (2+2) w Rovaniemi – stolicy Świętego Mikołaja! Nagroda obejmuje przeloty w obie strony, hotel oraz wstęp do wioski!
W tym roku Mikołajowie, którzy pobiegną w Gdyni pomogą Fundacji Hospicyjnej, która powstała w 2004 r., aby wspierać założone przez ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC Hospicjum w Gdańsku. Obecnie Fundacja pomaga już ponad 100 hospicjom w całym kraju. Celem Fundacji Hospicyjnej są działania, które pozwolą hospicjom nieść pomoc pacjentom oraz ich rodzinom. Fundacja przekazuje im wsparcie materialne i finansowe, szkoli wolontariuszy i pracowników hospicjów, wydaje poradniki, podręczniki i filmy edukacyjne poświęcone opiece hospicyjnej i promujące wolontariat hospicyjny.

Krakowianie, którzy w tym roku debiutują w Biegu Mikołajów, pobiegną dla Fundacji SCHOLA CORDIS Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej, która została założona w 2008 roku i jako Organizacja Pożytku Publicznego realizuje marzenie o stworzeniu nowoczesnej kliniki, w której dzieci z wrodzonymi wadami serca będą odzyskiwać zdrowie.
Poznaniacy pomogą Fundacji im. Anny Wierskiej „Dar szpiku”, która powstała dla upamiętnienia osoby, która ostatnie 2 lata swojego życia, walcząc z białaczką i brakiem dawcy szpiku, poświęciła na przekonywanie innych jak niewielkim kosztem można uratować inną osobę. Rodzina i przyjaciele Anny Wierskiej postanowili kontynuować jej dzieło. Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku” ma status Organizacji Pożytku Publicznego od 2008 roku.
Wrocław biegnie dla podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która została założona w 1991r. Jej celem jest pomoc dzieciom chorym na nowotwór, przebywającym na terenie Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz zapewnienie im wszechstronnego wsparcia. W codziennej praktyce sprowadza się to do stałego finansowania badań naukowych, dzięki którym możliwe jest zwiększenie wyleczalności nowotworów u dzieci, refundowania kosztów szkoleń personelu medycznego, czy zakupu sprzętu medycznego do Kliniki. Fundacja ma status Organizacji Pożytku Publicznego od 2004 roku.
W Warszawie tradycyjnie biegniemy dla Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Zapowiada się frekwencyjny rekord. Nasza idea biegania by pomagać dzieciom trafia do coraz większej ilości fantastycznych ludzi, którzy stają na starcie Biegu Mikołajów w towarzystwie całych rodzin i przyjaciół – mówi Wojciech Sularz.
We wszystkich lokalizacjach na uczestników i kibiców czeka wiele niespodzianek i atrakcji.
Więcej o Biegu Mikołajów i towarzyszących mu atrakcjach na stronie www.biegmikolajow.org oraz na Facebooku

źródło: biegmikolajow.org