Wbiegnij na Mount Everest… w Warszawie

Marriot Everest Run
Już 20 stycznia 2018 r. rozpocznie się czwarta edycja Marriott Everest Run – 24-godzinnego biegu po schodach w centrum Warszawy, jedyna taka impreza w Polsce. Zdobycie najwyższego szczytu na świecie to jedno z najlepszych postanowień noworocznych! Zapisy ruszą 26 listopada.
Marriott Everest Run to wyzwanie nie tylko dla biegaczy, ale też dla wszystkich tych, którzy… mają trochę nierówno pod sufitem. Na szczyt Dachu Świata prowadzi bowiem 2 730 pięter Hotelu Marriott – tyle potrzeba, żeby osiągnąć wysokość najwyższej góry na Ziemi. Aby tego dokonać, zawodnicy muszą wejść na górę hotelu 65 razy, pokonując każdorazowo 42 piętra. Po każdym wejściu zjeżdżają windą i od nowa… Na to wyzwanie mają maksymalnie 24 godziny.
Oczywiście nie trzeba od razu porywać się na Himalaje. Impreza pozbawiona jest rywalizacji czasowej i ma formułę indywidualnego wyzwania, dlatego każdy może zdobyć dowolną górę, stawiając sobie cel na miarę swoich możliwości. Przykładowo: wystarczy pięć wejść na szczyt Hotelu Marriott, aby zaliczyć Łysicę, piętnaście wejść doprowadzi nas na Kasprowy Wierch, a po czterdziestu czterech wejściach dotrzemy na Kilimandżaro. Można też oczywiście minąć Everest i napierać dalej – tam, gdzie nie był nawet Jerzy Kukuczka.
Marriott Everest Run rozpocznie się 20 stycznia 2018 roku o godz. 9:00 i potrwa maksymalnie 24 godziny. Zawodnicy będą startować w pięciu grupach czasowych. Grupę startową wybiera się przy rejestracji według zasady „kto pierwszy, ten lepszy” (do wyczerpania limitu miejsc w danej grupie). Dla wszystkich uczestników – niezależnie od grupy startowej – impreza kończy się w niedzielę 21 stycznia o godz. 9:00. Czas między poszczególnymi wejściami można wykorzystać dowolnie: można robić sobie przerwy według uznania, odpocząć, przespać się, zjeść coś (ciepły posiłek regeneracyjny w pakiecie), skorzystać z prysznica, basenu lub jacuzzi.
W imprezie mogą wziąć udział sztafety. Zapraszamy do udziału 4-osobowe zespoły, w których skład będzie wchodziła co najmniej jedna kobieta.
Zapisy na bieg ruszą w niedzielę 26 listopada 2017 r. o godz. 21:00 na stronie biegu (www.everestrun.pl).
Fot. Piotr Dymus