Dobrowolscy najszybsi w legionowskim biegu przełajowym

Emil Dobrowolski
Las Legionowski był dziś areną 35. Mikołajkowych Biegów Przełajowych. Rywalizacja toczyła się na dystansach 6 km (kobiety) oraz 12 km (mężczyźni). Przed biegami głównymi odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży.
Mężczyźni mieli do pokonania 12 kilometrową trasę składającą się z dwóch 6 km pętli. Na półmetku jako pierwszy pojawił się Emil Dobrowolski, któremu kroku próbował dotrzymać Andrzej Stanhiynskyi z Ukrainy. Na drugiej części dystansu Polak jednak znacznie przyśpieszył, wygrywając 35. edycję Mikołajkowych Biegów Przełajowych w czasie 38:48. Jako drugi linię mety w czasie 39:29 minął Stanhiynskyi. Na trzecim miejscu zameldował się Andrzej Wojtczak, osiągając wynik 42:57. Najszybszym mieszkańcem Legionowa okazała się Dariusz Wieczorek, który ostatecznie zajął 8 miejsce z czasem 46:38.

Panie rywalizowały na dystansie 6 km a piaszczystą trasę w Lasach Legionowskich najszybciej pokonała Kamila Pobłocka-Dobrowolska, która na mecie pojawiła się z czasem 22:54. Drugą zawodniczką Mikołajkowych Biegów Przełajowych okazała się Anna Maliszewska. Olimpijka z Rio w pięcioboju nowoczesnym na mecie uzyskała wynik 23:22. Na najniższym stopniu podium stanęła Dagmara Dominiak, której pokonanie 6 kilometrów zajęło 25:30. Najlepszą mieszkanką Legionowa została Aneta Duda, która z czasem 27:26 zajęła 4 miejsce.