Górzysta trasa CITY TRAIL w Szczecinie

City Trail  Szczecin
Trzeci bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Szczecinie odbył się w niedzielę, 17 grudnia w Puszczy Bukowej. Pogoda nie była zimowa, ale wielu biegaczy poczuło już klimat świąt i na trasie można było spotkać wielu przebierańców. Nie zabrakło tradycyjnych już w okresie świątecznym – domowych pierników. Linię mety biegu głównego minęło 657 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 154 młodych adeptów biegania.
Wśród biegaczy-przebierańców można było spotkać Św. Mikołaja i jego pomocników, a także Śnieżynki. – Pomysł na przebranie to oczywiście fakt, że zbliżają się święta i czujemy tę wyjątkową atmosferę – mimo braku śniegu – mówiła po biegu jedna z przebranych biegaczek – Dominika
Warto docenić trud zawodników, który wykazali się nie tylko pomysłowością przy planowaniu strojów, ale także dobrą kondycją – Św. Mikołaj musiał radzić sobie z urozmaiconą trasą w Puszczy Bukowej z brodą, która utrudniała oddychanie i brzuchem, który „pojawił się” specjalne na okazję niedzielnego biegu. Mikołaj tak bardzo wczuł się w swoją rolę, że na trasie rozdawał cukierki – zarówno kibicom, jak i innym uczestnikom biegu.
Zwycięzcą biegu został – po raz drugi w sezonie – Michał Grobelski, który uzyskał wynik 18:39. Wśród pań triumfowała – również drugi raz w edycji 2017/2018 – Monika Jackiewicz (czas 22:04). Oba rezultaty są najlepszymi na zmodyfikowanej trasie.
Zawodnicy startujący w szczecińskiej odsłonie CITY TRAIL podkreślają przede wszystkim górski charakter trasy. – Górzysta trasa, dodatkowe utrudnienia w postaci błota – to według mnie duże walory tej trasy. No i organizacja – wszystko jest zawsze dopięte na ostatni guzik, więc nie trzeba się denerwować żadnymi wpadkami – podkreślił po zawodach Mateusz Łangowski, który przyjeżdża na CITY TRAIL w Szczecinie z Gorzowa Wielkopolskiego.
Kolejne zawody serii CITY TRAIL Szczecin odbędą się już w 2018 roku: 7 stycznia, 4 lutego i 4 marca. Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na połowę marca. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników. 
Poza Szczecinem w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem biegów jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.
źródło: mat. prasowe