Poznań na półmetku cyklu CITY TRAIL

Trzeci bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu odbył się w sobotę, 16 grudnia. Solidna warstwa błota pokrywająca ścieżki nad Jeziorem Rusałka dała się biegaczom we znaki, ale nie zniechęciła 808 zawodników, którzy minęli linię mety. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior uczestniczyło 270 młodych adeptów biegania. 
Zwycięzcą biegu został po raz drugi w sezonie Szymon Belgrau. Czas, w jakim pokonał dzisiaj 5-kilometrową trasę nad Jeziorem Rusałka to 15:48. – Od początku biegłem w zwartej grupie kilku osób. Na czwartym kilometrze było jeszcze czterech innych kandydatów do zwycięstwa. Na ostatnim kilometrze jeden z kolegów zdecydował się zaatakować, rozerwał grupę, biegliśmy już tylko we trzech – ja, Nikodem Dworczak i Roch Goszczyński. Na około 400m do mety rozpoczęliśmy z Nikodemem szaleńczy finisz, ale na ostatnich 100m okazałem się trochę szybszy, zachowałem więcej sił i to wystarczyło, by zwyciężyć. O ile 4 kilometry biegliśmy naprawdę wolno, z racji tego, że pogoda dzisiaj i to błoto na trasie nam nie pomagało, to ostatni kilometr, a szczególnie finisz pokonaliśmy już bardzo szybko i zdecydowanie mogę powiedzieć, że ten bieg bardzo dużo mnie kosztował – relacjonował na mecie Szymon Belgrau. – Kiedy są takie warunki, jak dzisiaj i dostaję błotem w twarz, czuję sportową złość i wzbiera we mnie siła, żeby dalej walczyć i spróbować zaatakować jeszcze mocniej. Cieszy mnie to dzisiejsze zwycięstwo i fakt, że psychika dobrze zadziałała, mimo że mięśnie już bolały to nie odpuściłem i dobiegłem na pierwszym miejscu. To dla mnie świetny prezent urodzinowy, bo dzisiaj kończę 23 lata – dodał zawodnik.
Wśród pań triumfowała Agnieszka Stachowiak – dotychczas dwa razy trzecia na mecie. Dzisiejszy wynik 21-letniej zawodniczki to 18:02.
Historie biegaczy startujących w CITY TRAIL bywają zaskakujące i bardzo motywujące. – Jestem po dwóch przeszczepach szpiku. Zachorowałam na białaczkę cztery lata temu. W ubiegłym roku wystartowałam w swoich pierwszych biegach, m.in. w letniej edycji CITY TRAIL onTour. Bardzo mi się spodobało, więc zaplanowałam, że będę startować w cyklu jesienno-zimowym, nawet terminy wszystkich biegów wpisałam do kalendarza w telefonie. Nie mogłam jednak wystartować, bo doszło do wznowy choroby. 30 grudnia 2016 miałam drugi przeszczep szpiku, który dostałam od mojej siostry – biegaczki. Podczas pobytu w szpitalu i bardzo ciężkiej chemioterapii bardzo duże wsparcie otrzymałam od Drużyny Szpiku, w której barwach wcześniej startowałam chodząc z kijkami. Potraktowali mnie jak członka swojego teamu, dlatego dzisiaj z dumą biegam w barwach Drużyny. Tak sobie myślę, że siostra przekazała mi w genach miłość i pasję do biegania. Roznosi mnie energia. Poza tym, że biegam, jak tylko czas na to pozwala, chodzę na inne zajęcia, m.in. zumbę i kurs tańca – mówi z pasją Asia Archaniołowicz.
Kolejne biegi serii CITY TRAIL Poznań odbędą się: 27 stycznia, 24 lutego i 24 marca 2018. Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na kwiecień. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników.
Poza Poznaniem, w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
źródło: mat. prasowe