Pyrzycka Szybka Dycha

Pyrzycka Szybka Dycha

Biegacze, którzy szykują się do sezonu startowego i nie mogą doczekać się już wiosennych półmaratonów, maratonów, czy zawodów biegowych w ogóle, które czekają w 2018 roku, mogą sprawdzić się już 18 marca i rozpocząć sezon startem w Pyrzyckiej Szybkiej Dyszce!
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich biegaczy oraz kibiców do wzięcia udziału w drugiej edycji wyjątkowej imprezy biegowej w Zachodniopomorskiem, jaką niewątpliwie jest Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR. Proponują mocne otwarcie sezonu na szybkiej trasie w Pyrzycach (koło Szczecina), gdzie każdy ze startujących będzie mógł sprawdzić swoje przygotowanie do nowego sezonu i wystartować na jednym z dwóch dystansów – 10 km lub 5 km i to zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. 
W pierwszej edycji zawodów w 2017 roku na starcie zameldowało się ponad 800 osób, co od razu uczyniło z imprezy drugim co wielkości biegiem ulicznym na 10 km w regionie. Na mecie jako pierwszy zameldował się Adam Nowicki, zawodnik MKL Szczecin dystans 10 kilometrów pokonał w bardzo dobrym czasie – 30 minut i 14 sekund. Wśród pań nie do pokonania była Monika Andrzejczak, która do mety dobiegła z wynikiem 38 minut i 51 sekund. 

Inicjatywa zorganizowania na wiosnę szybkiego biegu na dystansie 10 km, gdzie ma być łatwo o rekordy życiowe, zrodziła się z realnej potrzeby. Wielu biegaczy podkreślało, że przed startami w pierwszych półmaratonach, czy maratonach, brakuje im w regionie miejsca, gdzie mogliby się szybkościowo sprawdzić po przygotowaniach zimowych – podkreśla Marcin Paprocki, dyrektor biegu. – Do tej pory jedyną alternatywą był bieg w Poznaniu. Stąd też wybór padł na optymalnie zlokalizowane i skomunikowane Pyrzyce, gdzie trasa będzie szybka i płaska z minimalną ilością zakrętów, po asfaltowej nawierzchni oraz z atestem PZLA.
Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR, choć jest młodą imprezą, to ekipa, którą ją przygotowuje ma ogromne doświadczenie w organizacji biegów – dodaje z uśmiechem Magdalena Kasprzak, prezes Stowarzyszenia K2 Partners, które organizuje w tym roku także m.in. 38. PKO Półmaraton Szczecin, NCDC Business Race, czy Bieg na K2. – W ramach Szybkiej Dychy w pełni wykorzystujemy nasze doświadczenie z kilkunastu imprez biegowych, które zorganizowaliśmy w minionych latach. Do uczestnictwa w biegu zapraszamy więc wszystkich biegaczy, którzy ukończyli 16 roku życia i chcą się zmierzyć z dystansem 5 lub 10 kilometrów.

Zapisy do imprezy ruszyły 14 listopada i potrwają do 2 marca 2018 r. (pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc). Limit uczestników został ustalony na 1.000 osób dla obu dystansów. Opłata startowa do końca stycznia wynosi tylko 55 zł, a później wzrasta do 75 zł, dlatego warto być szybkim nie tylko na trasie, ale również w zapisach.
Więcej informacji na stronie internetowej biegu www.szybkadycha.pl
Fot. DulnyFoto