Weekend z City Trail w Lublinie, Bydgoszczy i Łodzi

City Trail
W sobotę i niedzielę na trasy CITY TRAIL wyruszą biegacze w Bydgoszczy, Łodzi oraz Lublinie. Będą to już trzecie biegi w sezonie, a to oznacza, że każdy, komu zależy na pamiątkowym medalu ma ostatnią szansę, by dołączyć do cyklu.
Cykl CITY TRAIL składa się z sześciu biegów w każdej lokalizacji. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i mieć szansę na nagrody trzeba pobiec minimum 4 razy. Łatwo więc policzyć, że jeśli zależy Wam na sklasyfikowaniu to już ostatni dzwonek, by dołączyć do cyklu w ten weekend.
Oczywiście w kolejnych biegach także będzie można wziąć udział, jednak będzie trzeba liczyć się z tym, że starty nie będą dawać możliwości udziału w klasyfikacji końcowej cyklu.
W sobotę Lublin

Grudniowa odsłona cyklu w Kozim Grodzie już w sobotę, 9 grudnia. Trasa nad Zalewem Zemborzyckim jest urozmaicona, a w całym cyklu znajduje się w połowie skali trudności. Biuro zawodów działa zawsze w dniu imprezy w godz. 8:30-10:30. W Lublinie mieści się ono w okolicy startu i mety zawodów – w okolicy Kempingu Dąbrowa. Główny parking dostępny jest przy ulicy Nad Zalewem, w okolicy pętli autobusowej – około 500 metrów od biura zawodów. Na facebookowym profilu CITY TRAIL funkcjonuje WYDARZENIE dedykowane lubelskiej edycji naszego cyklu. Warto do niego dołączyć, bo to miejsce, w którym odbędzie się konkurs – zadanie konkursowe zostanie opublikowane w piątek – właśnie na wydarzeniu. Nagrodą będzie plecak Salomon Trail 10.
W niedzielę Bydgoszcz…
Trzeci z sześciu biegów w bydgoskim Myślęcinku odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia. Trasa w Myślęcinku jest płaska, w całym cyklu jest jedną z najszybszych. Biuro zawodów w Bydgoszczy mieści się w okolicy mety zawodów – na polanie Różopole i działa zawsze w dniu imprezy w godz. 8:30-10:30. Warto przyjechać nieco wcześniej, by spokojnie zostawić auto na jednym z parkingów znajdujących się w odległości około kilometra od biegowego miasteczka. Na facebookowym profilu cyklu funkcjonuje WYDARZENIE dedykowane bydgoskiej edycji naszego cyklu. Warto do niego dołączyć, bo to miejsce, w którym odbędzie się konkurs – zadanie konkursowe zostanie opublikowane w sobotę – właśnie na wydarzeniu. Nagrodą będzie plecak Salomon Trail 10.
…i Łódź

Trzecia odsłona CITY TRAIL w Łodzi odbędzie się w Parku Baden-Powella. Trasa biegu jest szybka, ale niepozbawiona wzniesień – dwa razy biegacze będą mieli do pokonania podbieg. Biuro zawodów w Łodzi mieści się w okolicy startu i mety zawodów – w okolicy Motodromu, i działa zawsze w dniu imprezy w godz. 8:30-10:30. Organizatorzy zalecają zostawienie aut na parkingach wzdłuż ulic Niciarnianej i Małachowskiego. Także dla łódzkiej edycji cyklu odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będzie plecak Salomon Trail 10. Szczegóły wraz z zadaniem konkursowym dostępne są w WYDARZENIU na facebookowym profilu CITY TRAIL.


Plan Minutowy
Harmonogram biegów jest identyczny w każdym z miast:
8:30 – otwarcie biura zawodów
9:30 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D0 (do 5 lat) i D1 (6-7 lat) – dystans ok. 300 m
9:50 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D2 (8-9 lat) dystans ok. 600 m
10:10 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D3 (10-12 lat) – dystans ok. 1 km i D4 (13-15 lat) – dystans ok. 2 km
11:00 – start biegu głównego na 5 km

Więcej szczegółów na stronie: citytrail.pl