Wrocław na półmetku cyklu CITY TRAIL

Trzeci bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden we Wrocławiu odbył się w sobotę, 2 grudnia. Biegacze wykazali się dzisiaj dużą motywacją – pochmurny dzień nie zachęcał do wyjścia z domu, a trasa pokryta była solidną porcją błota. Jak się okazało, 438 osobom nie zabrakło samozaparcia, by stanąć na starcie. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior uczestniczyło 120 młodych adeptów biegania. Nie zabrakło czekoladowych, mikołajkowych akcentów oraz okolicznościowych dodatków w strojach biegaczy.

Zwycięzcą biegu został po raz drugi w sezonie Kamil Karbowiak, który przed tygodniem wywalczył piąte miejsce w przełajowych mistrzostwach Polski. Czas, w jakim Kamil pokonał dzisiaj 5-kilometrową trasę w Lesie Osobowickim to 15:33. – Dzisiaj było więcej błota niż przed miesiącem, było dość ślisko, a jak dołożyć do tego brak głównego rywala na trasie, mamy odpowiedź dlaczego rezultat jest słabszy od tego sprzed miesiąca – mówił na mecie Kamil Karbowiak, podopieczny znanego wrocławskiego szkoleniowca, Jacka Wośka. – Moje plany na sezon 2018 to przede wszystkim starty na 5000 i 10000 metrów na bieżni oraz poprawienie wyniku w półmaratonie – dodał zawodnik.

Wśród pań – również po raz drugi w edycji – triumfowała Dominika Napieraj, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, dominatorka wrocławskiego CITY TRAIL. Wynik Dominiki to 18:18.

Biegacze startujący w CITY TRAIL nierzadko przyjeżdżają na zawody spoza Wrocławia. Tak jest w przypadku Adama Żelawskiego z Opola. – Na te biegi nie przyjeżdża się, by rozwodzić się nad warunkami, ale dla atmosfery. Dzisiaj biegło mi się bardzo dobrze, uzyskałem najlepszy wynik od początku edycji, chociaż muszę przyznać, że nie trenowałem wystarczająco systematycznie – relacjonował po zawodach biegacz. – Dzisiaj startował też mój młodszy syn, starszy jeszcze się nie zdecydował, ale myślę, ze po dzisiejszych zawodach się przekona. Pracuję też nad żoną.

 

Kolejne biegi serii CITY TRAIL odbędą się: 6 stycznia, 3 lutego i 3 marca 2018. Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na pierwszą połowę marca. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników.

Poza Wrocławiem, w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin i Warszawa. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

źródło: citytrail.pl
Fot. Tomasz Pawlicki