Zimowe bieganie w Katowicach

CITY TRAIL w Katowicach
Zimowa aura pięknie ubrała las na Giszowcu, ale też dała się we znaki gnieniegdzie pokrywając ścieżki lodem. Brawa dla Was – za motywację i za radość z biegania w każdych warunkach! Linię mety biegu głównego minęło 349 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało blisko 100 młodych adeptów biegania.
Zwycięzcą biegu został Damian Drożdż, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 17:14. W rywalizacji pań triumfowała Sylwia Ślęzak, która umocniła się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. To już jej trzecie zwycięstwo w sezonie. Dzisiejszy czas to 18:44. Przed tygodniem Sylwia została mistrzynią Polski w biegach przełajowych do lat 23. Niestety nie została powołana do reprezentacji kraju na 24. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych, które odbędą się 10 grudnia. Sprawa odbiła się echem w biegowym świecie, a sama zawodniczka jest rzecz jasna rozczarowana. Na decyzję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki nie mogła w żaden sposób wpłynąć. PZLA uznał, że zwycięstwo w mistrzostwach Polski nie oznacza odpowiedniej dyspozycji startowej. Tym samym powołanie otrzymała zawodniczka, która nie startowała w krajowych mistrzostwach, a te przecież oficjalnie były kwalifikacjami do zawodów w słowackim Šamorinie. – Już przed ogłoszeniem składu reprezentacji dochodziły do mnie słuchy, kto dostał powołanie do kadry. Związek jasno dał mi do zrozumienia, że dla mnie nie ma w niej miejsca – podkreśla zawodniczka. – Warunki były dzisiaj ciężkie. Obawiałam się trochę, że po ubiegłotygodniowych mistrzostwach nogi „nie poniosą”, ale jestem zadowolona.


Coraz częściej w CITY TRAIL startują całe drużyny. Jedną z nich jest Stowarzyszenie Blok Aktywni Razem. – W ubiegłym roku w cyklu startowali moi znajomi i tak trafiłam na Wasze zawody. Doskonale znamy ten las, bo mieszkamy i działamy na Giszowcu. To zdecydowanie najlepsze ścieżki do biegania w Katowicach. Mam za sobą już trzy biegi, ale nie zamierzam pasować. Na pewno wypadną mi jedne zawody ze względu na wyjazd, ale cykl na pewno ukończę – mówiła na mecie jedna z biegaczek, Bożena Krystek.
Kolejne zawody serii CITY TRAIL Katowice odbędą się już w 2018 roku: 7 stycznia, 4 lutego i 4 marca. 
Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
WYNIKI zawodów
WYDARZENIE CITY TRAIL Katowice na Facebooku

źródło: citytrail.pl