Znamy termin AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2018! Będzie „Nocna Dycha”

Półmaraton Gdańsk

AmberExpo Półmaraton Gdańsk to bardzo popularna impreza biegowa na Pomorzu, która od kilku lat przyciąga tysiące zawodników z całej Polski. Piąta edycja imprezy odbędzie się w Gdańsku, w dniach 27-28 października 2018 r.

Tegoroczne zawody okazały się frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem. Dużym powodzeniem cieszyły się także imprezy towarzyszące półmaratonowi, czyli bieg na dystansie 5 km oraz biegi dla dzieci, których nie zabraknie podczas przyszłorocznej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Na listach startowych wszystkich dystansów widniały nazwiska ponad sześciu tysięcy zawodników! Organizatorzy półmaratonu: AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz LABOSPORT Polska, idą o krok dalej. W roku 2018, podczas jubileuszowej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk będzie można wystartować w biegu na nowym dystansie pn. „Nocna Dycha”.
Sukces Biegu na Piątkę pokazuje, że mieszkańcy Gdańska lubią startować na krótszych dystansach. Specjalnie dla nich wprowadzamy dodatkowy dystans 10 km. Start na tym dystansie odbędzie się w sobotę 27 października, a więc dzień przed półmaratonem. Podczas biegu na dystansie 10 km przeprowadzona zostanie również nietypowa klasyfikacja Przebierańców. Zachęcamy do startu w tym biegu wszystkich, którym nudzi się zwyczajny biegowy look. Dzięki stworzeniu tej klasyfikacji będzie można użyć wyobraźni i wystartować w fantazyjnym, nietypowym i specjalnie przygotowanym stroju. Tego dnia będą miały miejsce również biegi dla dzieci i młodzieży pod nazwą Amber Kids. Półmaraton oraz piątka tradycyjnie odbędą się w niedzielę. Mnogość dystansów powoduje, że każdy biegacz może znaleźć coś dla siebie, a nasza impreza przekształca się w festiwal biegowy dla całych rodzin” – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.
Podczas Biegu na Piątkę ponownie zostanie rozegrana klasyfikacja „Firmowa Piątka”, czyli oddzielna klasyfikacja dla firm, które będą walczyły o miano najlepszego zespołu na dystansie 5 km. By zostać sklasyfikowanym w Firmowej Piątce team musi składać się z przynajmniej pięciu osób, które podczas rejestracji na zawody w polu „klub” wpiszą taką samą nazwę firmy czy drużyny. Dodatkowo, na każdym z dystansów, będzie można pobiec z wózkiem dziecięcym. Biegi dla dzieci Amber Kids rozegrane zostaną na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.
Start zlokalizowany będzie przed centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo. Atestowana trasa o dystansie 21,0975 km, przebiegająca przez główne arterie miasta, będzie widowiskowa dla biegaczy oraz dla kibiców. Przebieg trasy nie zmieni się w odniesieniu do lat poprzednich, co pozwoli zawodnikom porównać swoje wyniki rok do roku. Trasa jest szybka, dzięki czemu podczas zawodów padnie niejedna życiówka. Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, chodź startują w niej również wyczynowi zawodnicy.
Centrum zawodów, jak co roku, będzie mieścić się w jednym z najnowocześniejszych w Europie centrów wystawienniczo-kongresowych, czyli w hali AmberExpo. To właśnie tutaj biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu. W tym miejscu dzięki telebimowi, kibice będą mogli obserwować cały przebieg wyścigu i jak co roku, zupełnie nieodpłatnie najmłodsi będą mogli wybawić się w rozległej strefie dziecka. Niewątpliwym autem zawodów jest meta, która także zlokalizowana będzie w jednej z hal AmberExpo.
Zapisy na wszystkie dystanse wchodzące w skład imprezy AmberExpo Półmaraton Gdańsk uruchomione zostaną 2 kwietnia 2018 r.

źródło: polmaratongdansk.pl