100 dni do Wings for Life World Run. Nowy dyrektor i miejsce imprezy

Od 2014 roku, cyklicznie, Poznań jest jednym z gospodarzy rozgrywanego jednocześnie na całym świecie, jedynego w swoim rodzaju charytatywnego biegu. Tutaj nie ma tradycyjnej linii mety, a całość wpisowego pokrywanego przez dziesiątki tysięcy uczestników z całego świata zasila badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego. Z każdą edycją liczba osób na starcie rośnie, dlatego organizatorzy biegu w Polsce zdecydowali się przenieść imprezę w nowe miejsce. Bieg ma też nowego dyrektora sportowego.

Dokładnie 6 maja 2018, o godzinie 13:00 czasu polskiego ludzie na całym świecie ruszą na trasy biegów w wyznaczonych lokalizacjach oraz tam, gdzie tylko zechcą z aplikacją na telefonie komórkowym. Po 30 minutach, w pogoń za nimi wyruszą samochody pościgowe (realne i wirtualny), które przemieszczając się ze stałą prędkością, stopniową będą eliminować kolejnych uczestników. Nowym dyrektorem sportowym biegu, który nie ma z góry założonego dystansu, a każdy może pokonać tyle kilometrów ile będzie w stanie, został Paweł Januszewski, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów biegowego stylu życia w Polsce. 

Jestem na imprezie od zawsze, znam ją od podszewki – mówi mistrz Europy z 1998 roku w biegu na 400 m przez płotki, pomysłodawca akcji stadionowej BiegamBoLubię i współprowadzący zachęcającej do biegania audycji w radiowej Trójce pod tym samym tytułem. – Wings for Life World Run to impreza wyjątkowa i to nie jest banał, bo drugiej takiej po prostu nie ma. Dodatkowo dochodzi element międzynarodowej rywalizacji i to są powody, dla których, choć byłem zaskoczony, przyjąłem tę propozycję i się nie wahałem. Swoją rolę postrzegam jak udział w sztafecie i kontynuację działań poprzednich dyrektorów. Przejmuję pałeczkę od Adama Kleina i wybiegam z nią na kolejne okrążenie – zapowiada Paweł Januszewski.

 

Paweł Januszewski wraz z Krzysztofem Łoniewskim od pierwszej edycji są z polskimi uczestnikami biegu w Poznaniu. Od samego początku, na scenie ustawionej nad Maltą zagrzewali wszystkich do udziału w biegu dla tych, którzy biegać nie mogą. W 2018 roku zmienia się miejsce ustawienia sceny, startu i całego miasteczka biegacza, gdzie po dogonieniu przez wyposażone w aparaturę pomiarową auto, po odwiezieniu z trasy autobusami, wraz z rodzinami i przyjaciółmi, można kibicować najlepszym, dalej uczestniczącym w rywalizacji zawodnikom i przyjemnie spędzić czas. Nowe miejsce to teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wkrótce poznamy dokładną trasę biegu.- Malta jest świetnym miejscem, klimatycznym, pro-sportowym, znanym Poznaniakom i nie tylko. Ale impreza rosła i w związku z tym te przenosiny – wyjaśnia nowy dyrektor. – Targi Poznańskie to centrum miasta. Zresztą tam startują największe poznańskie imprezy. Tym samym Wings for Life World Run wpisuje się w największe poznańskie imprezy biegowe, a przy okazji też i w największe polskie. Myślę, że ten pomysł jest doskonały, ale oczywiście >>po efektach ich poznamy<<. Po zakończeniu będziemy czekać na opinie naszych uczestników, bo one są dla nas najważniejsze – dodaje Paweł Januszewski.

Dyrektor sportowy Wings For Life podkreśla, że przygotowania warto zacząć już teraz. – 100 dni do biegu, to dobry czas – z różnych powodów. W Polsce jest bardzo dużo imprez biegowych i swój kalendarz trzeba sobie ułożyć już teraz. Ta jest dla tych, którzy już biegają, ale też dla takich osób, które zdecydują się żeby wystartować dzień wcześniej. Ona wpisuje się doskonale w naszą akcję BiegamBoLubię. Oprócz tego, że w naszym biegu można powalczyć ze sobą, czy z dystansem, to robi się to w międzynarodowym towarzystwie. Każdy sam ustala dystans, jaki ma do przebiegnięcia i każdy może wziąć udział. Te 100 dni to odpowiedni czas, ale mam nadzieję, że ci, którzy się szykują do poprawienia wyników naszych rekordzistów, zaczęli przygotowania odpowiednio wcześniej – zachęca do treningu Januszewski.

Warto dodać, że lada chwila, na stronie biegu zamieszczone zostaną plany treningowe, przygotowane przez profesjonalnego trenera, Pawła Krochmala, pod którego okiem trenuje wielu biegaczy – w tym Damian Bąbol z redakcji Sport.pl Plan obejmie okres od 29 stycznia do dnia biegu, specjalnie z myślą o chcących pokonywać różne dystanse. Już w tej chwili można korzystać z planu dla tych, którzy nigdy nie biegali, stworzonego dzięki Jerzemu Skarżyńskiemu – tutaj.

LINK DO REJESTRACJI NA BIEG W POZNANIU 

źródło: wingsforlifeworldrun.com