Ruszają zapisy na 14. Bieg Katorżnika

Miłośnicy biegania w błocie, przeprawiania się przez bagna i brodzenia w wodzie już mogą zapisywać się na 14. Bieg Katorżnika.

Ale zanim biegacze podejmą decyzję o zgłoszeniu powinni zastanowić się czy Katorżnik jest imprezą, która ich usatysfakcjonuje. Do pokonania 12 km trasy często czas na mecie zbliżony jest do wyników w maratonie. Nie tylko pot i łzy, ale naprawdę dużo ran, skręceń, zerwań, stłuczeń, hipotermii i zasłabnięć jest nieodłącznym elementem tych zawodów. Pomimo przebywania w wodzie uczestników dręczy często pragnienie, a w chwilach słabości nie otrzymają pomocy. Do tego trzeba dodać wysoką opłatę startową a pakiet skromny, podkowa szara a koszulka podarta.

Czas zapisów liczony w minutach
Rejestracja uczestników kultowej imprezy ruszy w sobotę 13 stycznia o godzinie 19. Potrwa… no właśnie ile potrwa?

W ostatnich latach czas zapisów liczony jest w minutach. 1100 dorosłych i 250 dzieci taki jest limit przy zapisach. Dla tych ostatnich nieznacznie zwiększyliśmy limit po ubiegłorocznym sprawdzianie z rozdzieleniem chłopców i dziewczynek. Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica. Rywalizacja drużynowa Galernik Team została przeniesiona z godz. 13 na 10. Zostało to podyktowane tym, że to jedyna fala, w której rywalizacja jest bardziej poważna żeby nie napisać zacięta i obejmuje większość jej uczestników. Galernicy będą mieli trasę tylko dla siebie, nie będą już „tratować” dościgniętych pań, ewentualnie napotkają jakąś parę uciekinierów. Zmieniona będzie również trasa (jak co roku), a w zasadzie jej długość tak by rekordziści nie przebywali w bagnie po ponad 7 godzin.

Osoby zakręcone na punkcie Katorżnika, czyli te co chcą wystartować po raz dziesiąty lub więcej, do czasu zapisów mogą zarezerwować sobie miejsce w wybranej godzinie. Oferta dotyczy również tych co chcą ukończyć Wielkiego Lublinieckiego Szlema Biegowego (Setka, Katorżnik, BONK, MK).

Zgłoszenia nie są przyjmowane w jednym panelu na całego Katorżnika. Dla każdej z fali – w tym dzieci – przypisany jest oddzielny panel zgłoszeniowy. Przy braku miejsc trzeba będzie zmienić panel i od nowa się zarejestrować.

Panele do zapisów znajdziecie TUTAJ

HARMONOGRAM

PIĄTEK
15:00 – 21:00 – Biuro Zawodów
15:00 – zbiórka do Ucieczki Zakładników

SOBOTA
Rano – Finisz Ucieczki Zakładników
07:30 – 15:00 – Biuro Zawodów
10:00 – Galernik Team
10:07 i 10:15 – Mikro Katorżnik
10:25 i 10:35 – Mini Katorżnik
10:45 – Mały Katorżnik oraz Bieg Babci i Dziadka
11:00 – Bieg Mężczyzn
11:30 – Bieg VIP i Dziennikarzy
12:00 – Bieg Kobiet
13:00 – Bieg Mężczyzn
14:00 – Bieg Mężczyzn
15:00 – Bieg Mężczyzn
Dekoracje indywidualne bezpośrednio po biegu
17:00 – Dekoracja wszystkich drużyn Galernik Team

źródło: mat. prasowe
Fot. Facebook/BiegKatorżnika