14. PKO Poznań Półmaraton z biegami dla dzieci i młodzieży

Dwie kategorie wiekowe i dwie różne trasy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich czekać będą na uczestników biegów dziecięcych, które odbędą się 2 kwietnia w przededniu 14. PKO Poznań Półmaratonu. Podczas imprezy „W drodze do maratonu” wspólnie z młodymi adeptami biegać będzie Sofia Ennaoui. 

Finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzyni Europy z 2018 roku na tym dystansie poprowadzi rozgrzewkę tuż przed startem i wspólnie z najmłodszymi przebiegnie krótszy z dystansów.

Jako pierwsi o godzinie 14:00 na starcie staną uczestnicy w wieku 5-8 lat. Do pokonania będą mieli dystans 150 metrów. 20 minut później na trasę o długości 700 metrów wyruszą biegacze w wieku 9-12 lat. Trasy obu biegów zostaną wytyczone na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Opłata startowa wynosi 10 złotych, organizatorzy przygotowali łącznie 500 pakietów startowych. Każde dziecko otrzyma numer startowy, kolorowy worek sportowy od PKO Banku Polskiego, jabłko od City Diet, czekoladę od Terravity oraz upominki od Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Na mecie do młodych adeptów biegania trafi również piękny medal, który upamiętnia 100-lecie KKS Lech Poznań.

Jak zapisać dziecko?

Aby zgłosić dziecko rodzice lub opiekunowie prawni powinni przesłać na adres zapisy.mos@posir.poznan.pl scan zgody na udział w zawodach, a następnie dostarczyć jej oryginał przed ich rozpoczęciem. Mogą również przynieść do środy, 30 marca oryginał do biura Młodzieżowego Ośrodka Sportowego przy ul. Gdańskiej 1 (boisko na Śródce).

Biuro zawodów, czyli miejsce odbioru pakietów startowych znajdować się będzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich, hala 3, w Biurze Zawodów 14. PKO Poznań Półmaratonu. Znajdzie się tam specjalnie oznaczone stanowisko dla biegów dla dzieci. Biuro będzie czynne 1 kwietnia w godzinach 10:00 – 20:00 i 2 kwietnia od 10:00 do 13:15.

Źródło: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji