Elemental Tri Series 2018 – już można się zapisywać

Ruszyły zapisy na zawody w ramach prestiżowego cyklu zawodów triathlonowych – Elemental Tri Series 2018. W tym roku odbędzie się już piąta edycja tego popularnego cyklu, w ramach której odbędą się trzy imprezy: 27 maja w Olsztynie, 29 lipca w Blachowni k. Częstochowy oraz 19 sierpnia 2018 r. w Białymstoku. Dla pierwszy stu osób, które zapiszą się na zawody w każdej z miejscowości organizatorzy przewidzieli specjalne rabaty!

Rejestracja do cyklu Elemental Tri Series 2018 właśnie się rozpoczęła. Zawody realizowane w ramach cyklu Elemental Tri Series to trzy dystanse do wyboru. Na dystansach: olimpijskim bez draftingu oraz sprinterskim z draftingiem rywalizuje czołówka polskich zawodników. Na dystansie supersprinterskim ścigają się utalentowani adepci triathlonu oraz debiutanci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną. Podczas tegorocznej edycji cyklu Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim zawodnicy rywalizować będą ponownie o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w triathlonie. Oprócz zawodów triathlonowych dla dorosłych, podczas każdej imprezy cyklu rozgrywane są także zawody biegowe dla dzieci – Elemental Kids, na dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

Imprezą towarzyszącą zawodom triathlonowym podczas edycji Elemental Tri Series w Olsztynie i Blachowni będą biegi na dystansie 10 km podczas 10K Run Series. W biegu na tym dystansie, może wziąć udział każdy bez względu na stopień zaawansowania, a jedynym warunkiem jest ukończenie 16 roku życia! Biegi rozpoczną się od godzinie 9:00, tuż przed zawodami triathlonowymi. Trasy zawodów w Olsztynie i Blachowni posiadają atest PZLA.

Znakomite sportowe widowisko odbędzie się dzień przed zawodami w Olsztynie. Organizatorzy cyklu zapraszają na Puchar Europy w Triathlonie, w którym wystartują najlepsi, europejscy triathloniści.

Zawody w Olsztynie będą ogromnym wydarzeniem, ponieważ triathlonowy Puchar Europy wraca do Polski po ośmiu latach przerwy! W sobotę 26 maja 2018 roku, nad Jeziorem Ukiel zmagać się będą najlepsi triathloniści naszego kontynentu, którzy staną do wyścigu na dystansie sprinterskim. Wszyscy, którzy w ostatni majowy weekend odwiedzą stolicę Warmii i Mazur, będą mieli niepowtarzalną okazję śledzenia światowej klasy zawodników w specjalnie przygotowanych punktach kibicowskich.

  • 26.05.2018 – Elemental ETU Sprint European Cup Olsztyn
  • 27.05.2018 – Elemental Tri Series Olsztyn
  • 29.07.2018 – Elemental Tri Series Blachownia k. Częstochowy
  • 19.08.2018 – Elemental Tri Series Białystok (wielki finał cyklu)

Właśnie ruszyły zapisy na wszystkie imprezy wchodzące w skład przyszłorocznego cyklu! Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl.

 

źródło: triathlonseries.pl