Już można się zapisywać na 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

 

Już 10 stycznia 2018 o godzinie 18:00 ruszają zapisy na największą imprezę biegową w Bydgoszczy – 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Wydarzenie odbędzie się 27 maja 2018, a komplet informacji o Festiwalu znajduje się na stronie www.PKOBFB.pl
Zapraszamy do zapisów na największą imprezę biegową w Bydgoszczy – mówi Sebastian Chmara z komitetu organizacyjnego wydarzenia. – PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to przede wszystkim sportowe święto, do uczestnictwa w którym zapraszam wszystkich biegaczy: amatorów i wyczynowców, a także rodziny razem z dziećmi – dodaje.
Warto zapisać się jak najszybciej, ponieważ na pierwszych zawodników czekają pakiety w obniżonej cenie:
Bieg na 10 kilometrów:
* Pierwsze 50 osób z potwierdzoną płatnością 29 zł!
* Kolejne 300 osób: 39 zł
Półmaraton:
* Pierwsze 50 osób z potwierdzoną płatnością 39 zł!
* Kolejne 300 osób: 59 zł
O PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym
W ramach 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędą się:
  • Rywalizacja biegowa na dystansach 10 km oraz półmaratonu
  • Konkurencje biegowe na krótszych dystansach
  • Biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe
  • Zawody rolkarskie
Podczas PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego mają miejsce również imprezy towarzyszące, w tym FoodTruck Festiwal – najsmaczniejszy festiwal w Polsce! Centrum Festiwalu, Start i Meta zlokalizowane są na terenie Stadionu Zawisza w Bydgoszczy. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy uzyskał tytuł „Biegowe Wydarzenie Roku 2015/2016” na Gali w Krynicy-Zdroju, pokonując 123 imprezy biegowe z całego kraju.
PKO Bydgoski Festiwal Biegowy odbył się po raz pierwszy w maju 2016 roku i zgromadził ponad 2500 zawodników. W drugiej edycji brało udział już ponad 3000 uczestników, w tym setki dzieci i młodzieży. Festiwal posiada certyfikat Trzech Gwiazdek organizacji European Athletics w ramach europejskiego projektu – „Running for All”.

Biegamy dla…
Sponsorem tytularnym PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego jest od jego pierwszej edycji PKO Bank Polski. Bank realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 819 uczestników 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego zaangażowało się w akcję charytatywną na rzecz 28-letniej Ewy i 59-letniej Oli. Dzięki temu kobiety otrzymały od Fundacji PKO Banku Polskiego darowiznę na leczenie.
Od 2013 r. zostały przeprowadzone 322 takie akcje, w których wzięło udział ponad 124 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 354 beneficjentów kwotą ponad 4,5 mln zł.
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji „biegnę dla…” podczas 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego!