#RokMuzykiWTriathlonie: premiera triathlonowego hymnu „Breath”

Rok muzyki w triathlonie trwa w najlepsze! Kasia Stankiewicz pod okiem trenera szykuje formę na start w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, a równolegle wraz z zespołem Varius Manx nagrała triathlonowy hymn i teledysk do utworu „Breath”! Utwór znajduje się również na płycie pt. „ENT” w formie bonusowej, która ukazała się 13 kwietnia 2018 r.

Muzyka daje mi energię, emocje, motywuje mnie do działania tak samo jak sport. Start w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to dla mnie ogromne wyzwanie, głównie z tego powodu, że przygotowania zaczęłam kompletnie od zera. Sport pokazał mi jaki ogromny mam zapas sił, o posiadaniu których nie miałam pojęcia – mówi Kasia Stankiewicz, wokalistka Varius Manx i ambasadorka polskich zawodów pod szyldem IRONMAN.

– Ważne jest aby cały czas działać, mieć wyznaczony cel i zmierzać do niego niezależnie od podszeptów świata zewnętrznego – mówi Kasia Stankiewicz, która jest autorką tekstu. Nawołuje tym samym aby nie poddawać się i walczyć z własnymi słabościami oraz od najmłodszych lat z determinacją rozwijać swoje pasje.

Wokalistka od początku roku przygotowuje się do swojego triathlonowego debiutu. Pod okiem trenera szkoli technikę pływacką i buduje wytrzymałość biegową i kolarską. Wszystko po to, by 4 sierpnia w Gdyni, w ramach imprez towarzyszących głównym zawodom, ukończyć wyścig na dystansie sprinterskim. Na zawodników  biorących udział w sprincie czeka 750 metrów pływania, 20 kilometrów etapu kolarskiego i 5 kilometrów biegu.

Na trasie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia mieliśmy już okazję gościć aktorów, dziennikarzy, celebrytów. Startowała u nas Karolina Gorczyca, Tomek Karolak, Maciej Dowbor i wiele innych osób, które pokochały triathlon. Cieszę się, że w tym roku nasze zaproszenie do współpracy przyjęli muzycy. Poza utworem i teledyskiem, który będzie towarzyszył zawodnikom w przygotowaniach do sierpniowego startu, szykujemy też mnóstwo muzycznych atrakcji w trakcie sierpniowej imprezy. Mam nadzieję, że będę miał okazję osobiście wręczyć Kasi medal na mecie – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów.

Konkurs dla zespołów muzycznych

Dzięki zespołom muzycznym, które będą grać na trasie zawodów, muzyki w Gdyni nie zabraknie. Na trasie biegowej Enea IRONMAN 70.3 Gdynia stanie aż 5 scen muzycznych. Rusza właśnie konkurs, w którym wybrane zostaną zespoły, które 5 sierpnia zagrają dla triathlonistów. Najlepsze zespoły mogą liczyć na nagrody finansowe.

Szczegółu konkursu już niebawem na stronie www.ironmangdynia.pl

 

mat.pras