Ruszyły zapisy na Red Bull 400 w Zakopanem czyli bieg na szczyt Wielkiej Krokwi

18 sierpnia 2018 Wielka Krokiew, należąca do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, zamieni się w trasę biegową, gdzie po raz pierwszy rozegrane zostaną zawody Red Bull 400. Zadaniem uczestników jest jak najszybszy bieg od podnóża skoczni na jej szczyt. Chociaż dystans do pokonania może wydawać się niewielki, samo wyzwanie jest ogromne. Jak zapewniają ci, którzy ukończyli inne przystanki, rozgrywane w różnych częściach świata, to może być najtrudniejsze 400 metrów w życiu!

Zakopane jest wśród 17 miejsc, gdzie zawita tegoroczna seria międzynarodowych zawodów Red Bull 400, a Wielka Krokiew to wspaniały obiekt. Na jej szczyt będzie można wbiec indywidualnie, lub w sztafecie. Najlepsi będą musieli zaliczyć 400-metrowy „sprint” aż dwa razy – w biegu eliminacyjnym i w finale. Każdy start to droga wyłącznie pod górę, bez chwili wytchnienia. W najbardziej stromym miejscu, nachylenie trasy wynosi ponad 37 stopni!

Red Bull 400

W walce o niezwykle atrakcyjne nagrody finansowe, najnowszy model trailowych butów biegowych New Balance Trail Summit K.O.M. oraz Land Rovera do dyspozycji na cały weekend, będzie liczyć się siła mięśni, wytrzymałość, szybkość i hart ducha. W czołówce możemy spodziewać się najlepszych biegaczy górskich, ale też specjalistów od biegania po schodach, nie tylko z Polski. Jednak do zmierzenia się z Wielką Krowią, sobą i niezwykłym wyzwaniem organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Limit uczestników ustalono na poziomie 700 osób, a na chwilę obecną na liście startowej znajduje się już 150 nazwisk. Limit czasu na ukończenie wyścigu to 15 minut. Opłaty startowe kształtują się na poziomie:

Opłata startowa bieg indywidualny:
  • 79 zł od startu rejestracji do 31.07.2018
  • 99 zł od 01.08.2018 do 16.08.2018
  • 119 zł na miejscu w biurze zawodów (w miarę wolnych miejsc)
Opłata startowa bieg w sztafecie:
  • 199 zł za drużynę do 16.08.2018
  • 299 zł na miejscu w biurze zawodów (w miarę wolnych miejsc)

Chociaż Red Bull 400 w Zakopanem będzie debiutem w naszym kraju, to podobne wydarzenia już się w Polsce odbywały. Z takim wyzwaniem mierzyli się m.in. uczestnicy Barbarian Race Hill, którzy rywalizowali o palmę pierwszeństwa na szczycie skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Po rozegraniu dwóch edycji, tegoroczna, trzecia edycja Barbarian Race Hill rozegrana została w randze I Mistrzostw Polski w biegu na skocznię. Impreza odbyła się pod patronatem OCR Polska.

Zapisy i szczegóły na: www.redbull.pl/400

 

mat.pras