TriCity Trail – ostatnie dni niższej opłaty startowej

8 lipca odbędzie się czwarta edycja ultramaratonu TriCity Trail, rozgrywanego na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Do 30 czerwca obowiązują niższe opłaty startowe, ale zapisy będą możliwe do samej imprezy.

TriCity Trail to trzy dystanse – 80 km+ (ok. 82 km), Maraton+ (48 km) i 21 km. W tym roku po raz pierwszy zorganizowana będzie także rywalizacja sztafet na najdłuższej – ponad 80-kilometrowej trasie.

Ultra

Dystans ultramaratonu TriCity Trail to 82 km. Przewyższenia wynoszą +1750/-1850. Bieg ma status imprezy kwalifikującej do Ultra Trail du Mont-Blanc – jednej z najbardziej prestiżowych imprez górskich na świecie. Ukończenie zawodów oznacza zdobycie 4 punktów. Start biegu zaplanowany jest na godz. 4:30 w Gdańsku, meta – w Wejherowie. Limit czasu na pokonanie trasy to 13 godzin. Aktualnie opłata startowa wynosi 120 zł, od 1 lipca – 160 zł.

Maraton+

TriCity Trail Maraton+, który debiutował w 2017 roku, przypadł do gustu biegaczom. Na 48 km na zawodników czekają przewyższenia +1040/-1140m. Każdy, kto dotrze do mety zawodów otrzyma 2 punkty kwalifikujące do UTMB. Start jest zaplanowany na godz. 7:30. Limit czasu na pokonanie trasy z Gdyni do Wejherowa wynosi 7,5 godziny. Do końca czerwca wpisowe to 110 zł, od 1 lipca trzeba będzie zapłacić 30 zł więcej.

TriCity Trail

Półmaraton

Najkrótszy z biegów rozgrywany jest na pętli w okolicy Wejherowa. Trasa została w tym roku zmodyfikowana i pozbawiana 2-kilometrowej asfaltowej „rozbiegówki”. Start odbędzie się o godz. 9:00. Limit na pokonanie 21 km to 3,5 godziny. Za udział w zawodach do 30 lipca trzeba zapłacić 65 zł, od 1 lipca – 80.

Sztafeta 80 km+

W tym roku do imprezy będą mogły dołączyć 4-osobowe zespoły, które pokonają trasę Ultra podzieloną na 4 odcinki – najkrótszy to 19 km, najdłuższy – 27 km. Zawodnicy biegający w sztafecie ruszą wspólnie z biegaczami startującymi indywidualnie – o godz. 4:30. Wpisowe dla zespołu wniesione do końca czerwca to 280 zł, a od 1 lipca – 320.

TriCity Trail Junior

Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – na dystansach od 300 m do 2 km. Najmłodsi będą rywalizować w wejherowskim Parku Miejskim od godz. 9:10. Opłata startowa to 10 zł bez względu na termin zgłoszenia.

W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 800 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Zawody TriCity Trail są współfinansowane przez Powiat Wejherowski i Burmistrza Miasta Wejherowo.  Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się też na profilu imprezy na Facebook’u.

 

mat.pras

Fot. Piotr Dymus