W niedzielę startują zapisy na 28. Bieg Powstania Warszawskiego. Pakiet startowy może przynieść listonosz

W nocy z soboty na niedzielę ruszą zapisy na 28. Bieg Powstania Warszawskiego, który będzie drugą tegoroczną imprezą z serii Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Bieg odbędzie się na dystansie 5km i 10km w sobotę, 28 lipca na  nowej, alternatywnej trasie, która wynika z przedłużającej się przebudowy ulicy Miodowej i pl. Krasińskich. Zupełną nowością będzie możliwość zamówienia przesyłki pakietu startowego na wskazany adres. Usługę, za którą chętni zapłacą 15 złotych zrealizuje Poczta Polska.

Zapisy na 28. Bieg Powstania Warszawskiego wystartują dokładnie minutę po północy, w niedzielę 1 lipca. Tradycyjnie zgłosić się będzie można na dwa sposoby: drogą elektroniczną na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl oraz osobiście w Biurze Zawodów. Na biegaczy czekać będzie pula 12 tysięcy pakietów startowych, o tysiąc więcej niż rok temu.

Bieg Powstania Warszawskiego na Mokotowie

Biegacze rozpoczną zmagania na błoniach Toru Łyżwiarskiego Stegny. Dotyczyć będzie to zarówno startujących na dystansie 5km jak i tych, którzy pobiegną 10km. Start usytuowano na ul. Pory, a meta stanie przy ul. Idzikowskiego. Trasa będzie płaska i nie zabraknie na niej długich prostych, chociaż z rytmu wybijać będą nawrotki.

Trasa 5km

Trasa na dystansie 5 km przebiega ulicami: ul. Pory, skręt w ul. Sikorskiego i dalej nawrót przejazdem na wysokości ul. Czarnomorskiej, prosto do ul. Witosa, na wysokości ul. Beethovena nawrót i zachodnią jezdnią ul. Witosa do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Skręt w prawo we wschodnią jezdnię ul. Sikorskiego, a na wysokości ul. Beethovena zmiana jezdni na zachodnią, na której po około 500 metrach nastąpi nawrotka i dobieg do ul. Idzikowskiego, gdzie po skręcie w prawo, gdzie na biegaczy czekać będzie meta.

Trasa 10km

Trasa na dystansie 10 km przebiega ulicami: ul. Pory, gdzie umiejscowiony będzie start, skręt w ul. Sikorskiego i dalej nawrót przejazdem na wysokości ul. Czarnomorskiej, skręt w prawo w ul. Jana III Sobieskiego, na wysokości Alei Wilanowskiej nawrót przejściem dla pieszych /bez blokowania Al. Wilanowskiej/, po dobiegnięciu do ul. Witosa skręt w prawo, na wysokości ul. Beethovena nawrót i zachodnią jezdnią ul. Witosa do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Skręt w prawo we wschodnią jezdnię ul. Sikorskiego, a na wysokości ul. Beethovena zmiana jezdni na zachodnią, na której po około 500 metrach nastąpi nawrotka i dobieg do ul. Idzikowskiego, gdzie po skręcie w prawo usytuowana będzie meta.

Początek biegu na 5 km nastąpi o godzinie 20:30, a 10 km o 21:10. Jak co roku biegacze zostaną podzieleni na kilka stref czasowych. Biuro Zawodów oraz punkt wydawania pakietów startowych mieścić się będą na Torze Łyżwiarskim Stegny w sali gimnastycznej, przy ul. Inspektowej 1. Swoją pracę rozpoczną 10 lipca i będą działać aż do dnia biegu. Warto jednak pamiętać, że warszawiacy będą mogli odbierać pakiety tylko do 26 lipca. W dniu biegu, w godzinach 16:00 – 18:30 organizatorzy będą wydawać numery startowe tylko biegaczom spoza stolicy.

Pakiet startowy dostarczy listonosz

– Jakość i markę Warszawskiej Triady Biegowej budujemy czerpiąc z doświadczenia. Mówi się, że nigdy nie należy oglądać się za siebie, lecz tylko dzięki analizie jesteśmy w stanie wyjść naprzeciw i sprostać oczekiwaniom tysięcy biegaczy, którzy od lat, z historią w tle biegają z razem z nami. Wiedząc doskonale, z jakimi trudnościami wiąże się odbiór pakietu startowego na bieg, którego limit sięga 12 tysięcy chętnych, szczególnie w okresie urlopowym i wizją długich kolejek w biurze zawodów, podjęliśmy współpracę z Pocztą Polską. Dzięki tej współpracy wypracowaliśmy, alternatywny sposób odbioru pakietu startowego: pakiet startowy na 28. Bieg Powstania Warszawskiego i 5. Bieg Zdobycia PAST-y można otrzymać za pośrednictwem usługi kurierskiej, realizowanej przez Pocztę Polską. – poinformowali organizatorzy biegu ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Aby otrzymać pakiet startowy od listonosza należy wnieść opłatę za sam pakiet jak i opłatę za przesyłkę kurierską (15 zł) korzystając z elektronicznego systemu zapisów na aktywnawarszawa.pl. Od startu zapisów do 22 lipca za pakiet zapłacimy 50 złotych, a po tym terminie cena wzrośnie o 10 złotych. Opłata za przesyłkę jest stała przez cały czas trwania zapisów.

Pakiet startowy powinien być dostarczony do uczestnika na wskazany przez niego adres w ciągu 48 godzin (wyłącznie dni robocze) od nadania w Biurze Zawodów. Poczta Polska będzie SMS-ami informować o próbie doręczenia przesyłki. W przypadku braku możliwości dostarczenia przesyłki z pakietem, będzie ona awizowana w placówce Poczty Polskiej przez 7 dni, po tym terminie paczka zostaje zwrócona do nadawcy. Co ważne, obowiązuje zasada jeden pakiet – jedna przesyłka, nie będzie zatem możliwości wysłania jedną przesyłką większej ilości pakietów startowych.

Źródło: SCS Aktywna Warszawa