10. PKO Silesia Marathon przedstawił oficjalną koszulkę imprezy

Organizatorzy 10. PKO Silesia Marathon zaprezentowali oficjalny projekt tegorocznej koszulki, którą uczestnicy maratonu i półmaratonu znajdą w swoich pakietach startowych. Dostępne będą wersje damskie i męskie, a koszulka będzie techniczna. W jej kolorystyce  dominuje połączenie granatu i złota, a elementy graficzne w postaci linii mają podkreślać miejsce finiszu na bieżni największego stadionu lekkoatletycznego w Polsce – Stadionu Śląskiego.

– W tym roku czeka nas wyjątkowa edycja, wyjątkowa musi być też koszulka. – mówi Bohdan Witwicki, szef maratonu. – Silesia Marathon już od pierwszej edycji oferował uczestnikom wysokiej jakości koszulki techniczne w pakiecie startowym i jako pierwsza impreza biegowa w Polsce wprowadził koszulki techniczne w wersji damskiej. Mamy nadzieję, że tegoroczna koszulka znajdzie równie duże uznanie w  oczach biegaczy i będzie miłą pamiątką z jubileuszowego biegu, który odbędzie się  7 października. – dodaje.

Uczestnicy chwalą organizatora za jakość koszulek i oryginalne projekty graficzne do tego stopnia, że nieprzerwanie od 2015 roku koszulka z PKO Silesia Marathon zajmuje miejsce na podium w głosowaniu użytkowników portalu MaratonyPolskie.pl na „Najpiękniejszą koszulkę z imprez biegowych w Polsce”.

Podobnie jak w ubiegłym roku możliwe będzie naniesienie dodatkowego nadruku na koszulce np. swojego imienia. Taka opcja będzie dodatkowo płatna. Organizator na stronie internetowej podał dokładną rozmiarówkę w centymetrach, aby każdy uczestnik mógł dobrać rozmiar odpowiedni dla siebie. W przypadku osób już zarejestrowanych, zmiany rozmiaru można dokonać w edycji zgłoszenia po zalogowaniu się na swoje konto do 31 sierpnia.

Dotychczas na 10. PKO Silesia Marathon zapisało się prawie 5 tysięcy osób, z czego 2416 na bieg główny i 2538 na półmaraton. To największa impreza biegowa na Śląsku.

mat pras.