5 dla Niepodległej biegiem towarzyszącym PZU Cracovia Półmaratonowi Królewskiemu

14 października 2018 r. odbędzie się wspólny start do 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz biegu na 5 km, czyli 5 dla Niepodległej. Rywalizacja na krótszym dystansie wpisana jest w tym roku w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapisy internetowe rozpoczną się 1 sierpnia, a limit zgłoszeń wynosi 1000 osób.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego czyli Gmina Miejska Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie pragną uczcić obchody tej wyjątkowej rocznicy. Stąd idea biegu „5 dla Niepodległej”. Włączając się w rocznicowe obchody, postanowili upamiętnić to historyczne wydarzenie przygotowując koszulkę z nadrukiem fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego dla wszystkich uczestników 5 dla Niepodległej.

koszulka 5 dla Niepodległej

Organizatorzy zapraszają każdego, kto chciałby wyruszyć na trasę z tej samej linii startu (ul. Lema przed TAURON Areną Kraków) co uczestnicy półmaratonu i  finiszować na płycie głównej wewnątrz największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo – sportowej w Polsce. Zapisy internetowe do 5 dla Niepodległej rozpoczną się 1 sierpnia. Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 18 lat i ukończyć go w regulaminowym czasie tj. do 40 minut.

PZU Cracovia Półmaraton

To już druga edycja biegu na 5 km w Krakowie, która poświęcona jest ważnym, historycznym wydarzeniom. W poprzedniej odsłonie uczczono dwusetną rocznicę śmierci bohatera Stanów Zjednoczonych i Polski – Tadeusza Kościuszki, organizując bieg „5 dla Kościuszki”. Na mecie zameldowało się 803 uczestników, a wśród najszybszych znaleźli się reprezentanci Ukrainy – Rusłan Sawczyk i  Oksana Raita.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zaplanowano na 14 października 2018 roku. Do biegu głównego, którego niewątpliwą atrakcją jest lokalizacja mety – w TAURON Arenie Kraków, jak do tej pory zgłosiło się blisko 5 600 osób. Rekord frekwencji padł w zeszłym roku, gdy organizatorzy odnotowali liczbę 8 421 zawodników na starcie i 8 338 na mecie. Więcej szczegółów na stronie www.pzucracoviapolmaraton.pl

 

źródło: pzucracoviapolmaraton.pl

Fot. Cracovia Półmaraton