Biegun już w ten weekend. Uczestnicy poznają smak Zemsty Neptuna

W najbliższy weekend w Kolibki Adventure Park Gdynia odbędzie się kolejny bieg przeszkodowy z cyklu Biegun, tym razem pod nazwą Ruchome Piaski. Cechą, która wyróżnia imprezę na rynku imprez OCR jest to, że każdy uczestnik może sam zdecydować, jaki dystans pokona. Bieg będzie odbywać się na 4 kilometrowej pętli, na której będzie około 30 przeszkód. Zaliczenie imprezy wymaga przebycia co najmniej jednego okrążenia, najtwardsi zawodnicy będą mogli pokonać pętlę dwa lub trzy razy. Organizatorzy spodziewają się, że w imprezie weźmie udział około tysiąca uczestników.

W sobotę, 14 lipca odbędą się starty indywidualne w ramach dwóch fal Elite dla mężczyzn i jednej dla kobiet. Potem na trasę ruszą uczestnicy siedmiu kolejnych fal Open.

– Na jednej pętli będzie około 30 przeszkód, w tym „Zemsta Neptuna”, która miała swoją premierę na Mistrzostwach Europy OCR w Danii. – informuje Grzegorz Brandt z Kolibki Adventure Park Gdynia.  – Oprócz tego pojawią się spektakularne przeszkody wymagające siły rąk, klasyka oraz kilka przeszkód bardziej dla frajdy niż sprawdzenia siły. Stali bywalcy Bieguna mogą spodziewać się wielu nowości konstrukcyjnych. – dodaje.

Niedzielę natomiast zarezerwowano na oryginalne formuły m.in. sztafety i bieg rodzinny. – Niedzielne fale cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza bieg rodzinny, na który już teraz zapisanych jest około 200 osób. Poza tym po raz pierwszy zorganizujemy specjalną falę dla biegnących z psami. – mówi Grzegorz Brandt.

Biegun

Biegun to bieg przeszkodowy, który odbywa się od 2014 roku. Impreza znana jest z ciężkiego terenu, w jakim się odbywa oraz spektakularnych przeszkód. Wyjątkowa formuła imprezy polegająca na tym, że to uczestnik sam decyduje, ile przebiegnie przyciąga zawodników z różnych środowisk o różnym stopniu przygotowania kondycyjnego. Organizatorzy zapowiadają, że trasa będzie bardzo wymagająca i niezwykle malownicza. Tradycyjnie zahaczy o gdyńską plażę.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia Biegun jest Kolibki Adventure Park Gdynia, który ma ponad 12 lat doświadczenia w organizacji eventów firmowych, imprez integracyjnych, pikników i rajdów terenowych. Od 10 lat prowadzi największy w Polsce park przygody. Organizator pierwszej w Polsce imprezy samochodowej Wrak Race, a także Biegu Morskiego Komandosa.

Na Biegun: Ruchome Piaski cały czas można się zapisać, rejestracja uczestników trwa na tej stronie.

fot. Project-Oo

md