Ruszyły zapisy na X Ogólnopolską Konferencję Biegową w Poznaniu

W dniach 28-29 lutego w Poznaniu odbędzie się jubileuszowa 10. Ogólnopolska Konferencja Biegowa pod hasłem „Profesjonalizacja imprez biegowych”. Wezmą w niej udział organizatorzy największych biegów w Polsce, przedstawiciele środowiska biegowego oraz mediów. Właśnie ruszyły internetowe zapisy na to wydarzenie.

Podobnie jak w ubiegłym roku gospodarzem konferencji będą Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, organizator największych biegowych wydarzeń w stolicy Wielkopolski – 16. PKO Poznań Półmaratonu i 23. Poznań Maratonu.

Miejscem spotkania będzie Maltańskie Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne przy ul. Wiankowej 3. To nowoczesny obiekt położony tuż obok Jeziora Maltańskiego, wokół którego 28 lutego odbędą się zawody biegowe dla uczestników.

O stronę merytoryczną wydarzenia zadba głównie drugi z organizatorów. Mowa o Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu z prof. Zygmuntem Waśkowskim na czele, który prawie 10 lat temu był inicjatorem tego najważniejszego spotkania branży biegowej w Polsce.

10. Ogólnopolska Konferencja Biegowa tradycyjnie będzie miejscem wymiany doświadczeń i pomysłów, a także forum dyskusji na najważniejsze tematy z punktu widzenia organizatorów. Spotkanie od lat przyciąga osoby, które tworzą najważniejsze imprezy biegowe w kraju, ekspertów rynku sportowego, dziennikarzy, a także dostawców usług dla branży biegowej.

Zapisy na konferencję trwają na stronie https://posir.poznan.pl/konferencje-i-szkolenia/ogolnopolska-konferencja-biegowa/zapisy. Udział w wydarzeniu kosztuje 550 zł i obejmuje pełny dostęp do obrad oraz wyżywienie – przerwy kawowe, lunch oraz kolację pierwszego dnia wydarzenia. Rejestracja uczestników potrwa do 20 lutego.

Program pełen inspiracji

Komitet organizacyjny konferencji biegowej w Poznaniu tworzą dr hab. Zygmunt Waśkowski prof. UEP, szef Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekrekracji Łukasz Miadziołko, znakomita lekkoatletka dr Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Emilia Zembrzuska, Monika Prendke i Agata Jankowska-Burek. Jednym z efektów pracy jego członków jest program wydarzenia, który składa się z wielu ciekawych punktów.

Będzie mowa m.in. o tym, jak pozyskiwać nowych uczestników imprez biegowych i formatować bieg jako produkt marketingowy. Eksperci będą porównywać polski i światowy rynek biegowy doszukując się podobieństw i różnic, a także będą zastanawiać się, która z formuł jest lepsza – festiwal biegowy czy pojedynczy bieg?

Jedna z sesji poświęcona zostanie kobietom, na co wskazuje jej tytuł „Dlaczego kobiety (nie)biegają? Biegaczki i ich oczekiwania”. Bardzo interesujący  powinien być panel dyskusyjny na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w organizacji biegów, a także rozmowa dotycząca wpływu imprez sportowych na środowisko naturalne.

W drugim dniu konferencji odbędzie się sesja, na której omówione zostaną wnioski z dyskusji panelowych, a spotkanie zakończy się ciekawie zapowiadającym się panelem na temat roli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w profesjonalizacji imprez sportowych.

Na razie nie znamy nazwisk prelegentów, ale organizatorzy zapowiadają, że wkrótce przedstawią osoby, które będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Podczas konferencji nie zabraknie okazji do integracji, bowiem pierwszy dzień zakończy się uroczystą kolacją.

red