CITY TRAIL onTour odwiedził Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice i Łódź

Za nami drugi i ostatni tydzień ogólnopolskiej rywalizacji w cyklu CITY TRAIL onTour. Od poniedziałku zawody odbywały się kolejno w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. 

Bieg CITY TRAIL onTour Szczecin na zmodyfikowanej trasie

W poniedziałek, 23 lipca na ścieżkach Puszczy Bukowej odbył się bieg CITY TRAIL onTour Szczecin, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był Patryk Dacka. Wśród pań najlepszą okazała się Sylwia Warchoł.

Poniedziałkowe zawody odbyły się w sprzyjających warunkach. Wynik zwycięzcy – Patryka Dacki to 18:05. Drugie miejsce zajął Piotr Pawliński (18:16), a trzeci był Mateusz Leśniak (18:22). Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Sylwia Warchoł, która minęła linię mety w czasie 19:43. – Biegam od czasów szkoły podstawowej, miałam kilka lat przerwy, ale wróciłam do biegania i teraz startuję przeważnie w biegach crossowych. Na co dzień trenuję w Puszczy Bukowej, dlatego to dla mnie łatwy teren, trasa niczym mnie nie zaskoczyła – mówiła na mecie zwyciężczyni – Sylwia Warchoł. Drugie miejsce wywalczyła Justyna Romej (20:55), a trzecią lokatę zajęła Ewelina Kowalik (21:03).

Zawody w Szczecinie odbyły się na zmodyfikowanej trasie. Biegacze, którzy znali poprzednią wersję podkreślali, że zmiana była dobrym pomysłem. – Startuję w CITY TRAIL od początku, więc poznałem wszystkie wersje trasy, a było ich kilka. Ta, którą biegliśmy dzisiaj jest najłatwiejszą i mimo, że lubiłem ten trudny, techniczny zbieg, który został usunięty, myślę, że to dobra decyzja. Jest bezpieczniej, ale nadal bardzo ciekawie, bo to świetny teren – podkreślił jeden z biegaczy – Adam Bączyk.

W poniedziałkowym biegu startował Wojciech Jaraszkiewicz z Poznania. – Znam cykl z poznańskiej odsłony. Tutejsza trasa jest zdecydowanie trudniejsza niż nasza, ale taki start to dobry trening siłowy i urozmaicenie w treningu. Przyjechałem dzisiaj specjalnie na bieg, wracam do domu i jutro biorę udział w CITY TRAIL onTour Poznań – mówił po zawodach biegacz. W zawodach uczestniczyło 298 dorosłych oraz blisko 100 dzieci.

Łukasz Nowak zwycięzcą CITY TRAIL onTour Poznań

We wtorek, 24 lipca CITY TRAIL onTour przeniósł się do Poznania, gdzie najszybszym zawodnikiem na trasie w Lasku Marcelińskim był olimpijczyk z Londynu, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym – Łukasz Nowak. Wśród pań najlepszą okazała się Alicja Radziej.

Wtorkowe zawody odbyły się w iście wakacyjnych warunkach – było słonecznie i bardzo ciepło. Wynik zwycięzcy – Łukasza Nowaka to 16:05.

– Rok temu skończyłem z wyczynowym sportem, chwilę odpocząłem i postanowiłem, że nadal chcę żyć aktywnie. Wtedy narodził się pomysł na Nowak Run, czyli moje sportowe życie jako biegacz – trener. Chcę być inspiracją dla osób, które trenuję, a to wiąże się z tym, że też powinienem trzymać formę na przyzwoitym poziomie. Nie potrafię żyć bez rywalizacji i już po kilku tygodniach swojej biegowej przygody poczułem, że wypadałoby sprawdzać się co jakiś czas, czy to w przełaju, czy biegach ulicznych – mówił po zawodach ósmy zawodnik Mistrzostw Świata z 2013 roku, które odbyły się w Moskwie.

CITY TRAIL onTour

Drugie miejsce w zawodach zajął Paweł Tarasiuk (16:25), a trzeci był Mateusz Nowak (16:40).

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Alicja Radziej, która minęła linię mety w czasie 19:31. – Dopiero od tego roku wzięłam się na poważnie za treningi, wcześniej biegałam bez planu treningowego, tylko dla siebie. Trenuję głównie pod półmaraton. Dzisiaj pierwszy raz byłam w Lesie Marcelińskim, więc zaskoczył mnie podbieg, który wyrósł za trzecim kilometrem, ale dałam radę – mówiła na mecie zwyciężczyni.

Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak (20:01), a trzecią lokatę zajęła Hania Jaraszkiewicz (20:01). W zawodach uczestniczyło 439 dorosłych oraz blisko 160 dzieci.

Szybkie bieganie podczas CITY TRAIL onTour Wrocław

W środę, 25 lipca na ścieżkach Lasu Osobowickiego odbyła się wrocławska odsłona biegu CITY TRAIL onTour. We Wrocławiu najszybszym na 5-kilometrowej trasie był tegoroczny młodzieżowy mistrz Polski na 5000 i 10 000 m – Dariusz Boratyński. Wśród pań najlepszą zawodniczką okazała się Małgorzata Zieleń. W zawodach uczestniczyło 434 dorosłych oraz ponad 120 dzieci.

Środowe zawody odbyły się w iście wakacyjnych warunkach – było słonecznie i bardzo ciepło. Wynik zwycięzcy – Dariusza Boratyńskiego to 15:04. – W niedzielę startowałem na 5000 m podczas Mistrzostw Polski Seniorów, gdzie zająłem ósme miejsce, po czym dwa dni odpoczywałem i dzisiaj czułem się już dobrze – wróciła chęć do szybkiego biegania. Planowałem tutaj pobiec nieco wolniej, ale po pierwszym kilometrze, który wyszedł szybko, postanowiłem, że spróbuję utrzymać to tempo, więc wynik na mecie wyszedł bardzo dobry – mówił po zawodach Dariusz Boratyński. – Przede mną wakacje i nieco oddechu, następnie start klubowy i przygotowania do listopadowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych – dodał podopieczny znanego wrocławskiego szkoleniowca – Jacka Wośka.

Drugie miejsce we wczorajszych zawodach zajął Mikołaj Czeronek (15:37), a trzeci był Jacek Lesiecki (15:43).

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Małgorzata Zieleń, która minęła linię mety w czasie 18:17. 21-letnia zawodniczka boryka się od kilku miesięcy z kontuzjami, mimo to, postanowiła stanąć wczoraj na starcie. – Ten bieg był dla mnie – jak każdy inny – okazją do rywalizacji, chciałam wypaść jak najlepiej. Zimą trasa w Lesie Osobowickim często jest błotnista, albo śliska, tym razem nawierzchnia była bardzo dobra, utrudnieniem była jedynie temperatura, ale jeśli biega się latem regularnie, można się do wysokich temperatur przyzwyczaić – mówiła na mecie zwyciężczyni – Małgorzata Zieleń.

City Trail Wrocław

Drugie miejsce wywalczyła Emilia Rogoza (18:40), a trzecią lokatę zajęła Katarzyna Biernacka (19:04).

CITY TRAIL onTour Katowice: deszcz niestraszny biegaczom

W czwartek, 26 lipca przyszła pora na Katowice. Na ścieżkach nad stawami Janina i Barbara najszybszy był Adam Jamiński. Wśród pań najlepszą okazała się Michalina Mendecka. W zawodach uczestniczyło 434 dorosłych oraz ponad 100 dzieci.

Czwartkowe zawody odbyły się w trudnych warunkach – kilkanaście minut przed startem biegów dziecięco-młodzieżowych nad stawem Janina, nad którym zlokalizowane było miasteczko biegowe przeszła ulewa. Leśne ścieżki stały się grząskie, nie brakowało kałuż, ale z drugiej strony spadła temperatura, co na pewno było pożądane przez biegaczy.

CITY TRAIL onTour

Wynik zwycięzcy – Adama Jamińskiego to 16:15. – Na co dzień startuję w biegach górskich, jestem reprezentantem Polski na krótkich dystansach, w crossie biegam często, nie stronię też od biegów ulicznych. Dzisiejszy start był dobrym przetarciem przez Mistrzostwami Polski w Biegu Alpejskim, w których startuję za tydzień. Planowałem dzisiaj pobiec poniżej 16 minut, to się nie udało, ale myślę, że kałuże i mokre ścieżki trochę spowalniały, więc jestem zadowolony – mówił po biegu brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie.

Drugie miejsce we wczorajszych zawodach zajął Damian Drożdż (16:43), a trzeci był Wojciech Czernek (17:04).

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Michalina Mendecka (srebrna medalistka Mistrzostw Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie 2018), która minęła linię mety w czasie 18:34. Drugie miejsce wywalczyła mistrzyni Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie 2018 –  Katarzyna Golba (18:53), a trzecią lokatę zajęła wielokrotna medalistka mistrzostw Polski na 5 km, 10 km, 5000 m, 10 000 m i w biegach przełajowych – Dominika Napieraj (19:41).

Bieg w Łodzi zakończył letnią edycję CITY TRAIL

W piątek, 27 lipca na ścieżkach Parku na Zdrowiu w Łodzi odbyła się ostatnia odsłona tegorocznego cyklu CITY TRAIL onTour. Najszybszym zawodnikiem okazał się Wojciech Sowik, a wśród pań najlepszą okazała się Zuzanna Mokros. W zawodach uczestniczyło 242 dorosłych oraz 99 dzieci.

CITY TRAIL onTour

Wynik zwycięzcy piątkowego biegu – Wojciecha Sowika to 16:23. Drugie miejsce zajął Mateusz Jaszczak (16:31), a trzeci był Krzysztof Pietrzyk (16:40). Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Zuzanna Mokros, która minęła linię mety w czasie 18:10. – Jesienno-zimowy cykl CITY TRAIL jest absolutnie stałym punktem w moich przygotowaniach do startów docelowych. Biorąc pod uwagę, że na co dzień trenuję sama, takie biegi są świetnym urozmaiceniem treningów. Dzisiaj biegłam sprawdzianowo. Ostatnio trochę odpoczywałam, robiłam tylko rozbiegania, więc chciałam sprawdzić, w którym miejscu jestem przed rozpoczęciem przygotowań do drugiej części sezonu. Wynik pokazuje, że jest całkiem dobrze – podkreśliła na mecie zawodniczka.

Drugie miejsce zajęła Magdalena Pierzchała (19:30), a trzecią lokatę wywalczyła Mirosława Szweda (19:52).

Więcej szczegółów oraz pełne wyniki na stronie www.2018.ontour.citytrail.pl

 

mat.pras

Fot. Tomasz Szwajkowski, Tomasz Pawlicki, Krystian Gaciarski, Mateusz Stodolski, Marcin Stępień