Co adidas potrafi zrobić z 11 plastikowych butelek?

adidas stworzył wyjątkową kolekcję butów biegowych adidas x Parley, których cholewki Primeknit produkowane są z wykorzystaniem nici  PARLEY OCEAN PLASTIC powstałej z plastików, zebranych z plaż i nadmorskich osad. Do stworzenia jednej pary nowych UltraBOOST Parley zużywane jest aż 11 plastikowych butelek. 

adidas i Parley współpracują od 2015 roku. Nie tylko edukują społeczność, ale przede wszystkim prezentują kreatywne rozwiązania projektowe, które mają na celu ponowne wykorzystanie odpadów – jednym z nich jest wykorzystanie do produkcji linii adidas x Parley nici  powstałej z plastików, zebranych z plaż i nadmorskich osad,

Model UltraBOOST Parley wyposażony jest w podeszwę z technologią BOOST, oferującą wysoki poziom amortyzacji i zwrot energii. Zewnętrzna podeszwa została wykonana z gumy Continental dla doskonałej przyczepności w każdych warunkach.

Ostatnie badania wskazują, że obecnie w oceanach pływa co najmniej 5 bilionów sztuk plastikowych odpadów, o wadze ponad 250 000 ton. Dzięki ostatnim trendom coraz więcej osób interesuje się tematem ochrony środowiska i zanieczyszczenia, które spowodowane jest działaniami człowieka. adidas uważa, że tylko zaangażowanie dużych koncernów w działania pro-ekologiczne może dać szansę na naprawienie błędów wieloletnich zaniedbań.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, „adidas poprzez wykorzystanie potencjału sportu, ma siłę, aby zmieniać nasze życie – ruch RUN FOR THE OCEANS jest tego świetnym przykładem. Marka nie tylko mówi o problemie, ale również tworzy cały ruch świadomych konsumentów. adidas opracował wyjątkową, globalną platformę, która daje każdemu z osobna możliwość wpływania na życie, poprzez dołączenie do ruchu biegowego RUN FOR THE OCEANS.”

Nowe modele adidas x Parley są dostępne m.in w sklepach stacjonarnych adidas i za pośrednictwem strony internetowej: https://www.adidas.pl/parley

Buty kosztują 749 złotych.

mat pras.