Górski Runmageddon po raz pierwszy na Kocierzu. Beskid Mały czeka na fanów ekstremalnych wrażeń

Jesienią tego roku Runmageddon zawita do malowniczego Beskidu Małego. W dniach 20-21 października tuż przy Kocierz Hotel&Spa odbędzie się kolejna górska odsłona tego popularnego bieg z przeszkodami. Będzie to dwudniowe wydarzenie dla dorosłych i dzieci, którzy lubią niecodzienne, sportowe wyzwania.

– Jeśli ktoś szuka ekstremalnych i górskich wyzwań to Runmageddon na Kocierzu będzie dla niego idealnym połączeniem. Planując nowe lokalizacje zawsze szukamy ciekawych miejsc, gdzie nasz bieg może być jeszcze bardziej ekstremalny i pełen niespodzianek. Cieszymy się, że zarówno Gmina Andrychów, jak i Kocierz Hotel&Spa razem z nami podjęli się tego sportowego wyzwania i umożliwili nam organizacje eventu na pięknym, malowniczym terenie Beskidu Małego. – mówi prezes Runmageddonu, Jaro Bieniecki.

– Wraz z gminą Andrychów wspólnie podjęliśmy decyzję o organizacji Runmageddonu. Nie dość, że sami jesteśmy związani z tą imprezą, bo braliśmy już udział w kilku drużynowych startach, to stwierdziliśmy, że nasz krajobraz idealnie wpasowuje się w klimat całej imprezy. Dużo zieleni, beskidzkie przewyższenia i czyste powietrze bez smogu. Wiemy na 100%, że nie ma lepszego miejsca na zmierzenie się z ostatnim Hardcorem niż tereny Kocierz Hotel&SPA.- mówi Elżbieta Lotek, specjalista ds. Marketingu Kocierz Hotel&Spa.

Runmageddon

W malowniczej scenerii Przełęczy Kocierskiej zaplanowane będą trasy 4 formuł Runmageddonu. Pierwsza z nich, Intro, 3 kilometrowy dystans z ponad 15 przeszkodami, dedykowana jest dla osób, które mają ochotę pierwszy raz poznać smak ekstremalnej zabawy. Mogą w niej wziąć udział osoby dorosłe oraz młodzież po 16 roku życia, ale tylko za osobistą zgodą opiekuna prawnego.

Druga formuła Rekrut jest dobrą okazją do poznania aż 30 przeszkód Runmageddonu i do przebiegnięcia 6 kilometrów. Najdłuższy bieg tej edycji Hardcore (21 kilometrów i ponad 70 przeszkód) będzie ostatnią w tym roku szansą na pokonanie najbardziej ekstremalnego półmaratonu w Europie oraz na zdobycie tytuł Weterana Runmageddonu. Dzieci w wieku 4-11 lat wystartować będą mogły w formule KIDS, w której zmierzą się z 10 przeszkodami i jednokilometrową trasą.

Do udziału w Runmageddonie zapisywać się można przez stronę www.runmageddon.pl. W lipcu ceny wahają się od 39 zł za Runmageddon Kids, 109 zł za Intro, przez 149 zł za Rekruta po 229 zł za Hardcore.

mat.pras