Hero Run w Szelmencie coraz bliżej

Na liście startowej Hero Run i Hero Run Kids, ekstremalnego biegu z przeszkodami, który odbędzie się w weekend 14-15 lipca w Szelmencie koło Suwałk jest już łącznie 600 uczestników. Impreza rozpocznie się w sobotę od biegów dla dzieci oraz nocnego biegu Hero Run Night, a w niedzielę zmagania będą toczyć się w dzień. Nowością w Hero Run będą fale Legend, Challenger i Beginner, które biegacze będą mogli wybierać zależnie od poziomu wytrenowania. Zapisy na imprezy w Szelmencie wciąż trwają. 

Hero Run Szelment to ekstremalny bieg na pięknie położonej lecz wymagającej 8-kilometrowej trasie z ponad 30 naturalnymi i sztucznymi przeszkodami. Uczestnicy biegu na swojej drodze napotkają m.in górki, jezioro, las, podmokłe tereny, grząskie piaski, stawy, krzaki, pagórki, ściany różnej wysokości, pajęczyny linowe, zasieki, okopy wojskowe, trawersy.

Impreza odbędzie się na terenie ośrodka WOSiR Szelment położonego około 13 km od Suwałk, u podnóża Jesionowej Góry, nad brzegiem jeziora Szelment Wielki.

Na niecałe 2 tygodnie przed biegiem na liście startowej jest ponad 600 osób. Nieco ponad 400 osób zapisanych jest na biegi Hero Run, a pozostałe 200 zgłoszeń to dzieciaki, które będą bawiły się na trasie Hero Run Kids.

– To będzie weekend pełen wrażeń. Na trasie nie zabraknie ekstremalnych przeszkód, a już samo ukształtowanie terenu w Szelmencie gwarantuje, że uczestnicy na trasie zostawią sporo sił i potu. Ale przecież właśnie o to chodzi w Hero Run! Bohaterami są dla nas wszyscy, którzy podejmują wyzwanie, ale już na medal trzeba będzie zapracować.  Cieszymy się, że dzieciaki chętnie zgłaszają się na swój bieg, gwarantujemy im bezpieczną zabawę, w której będą mogły wyszaleć się do woli. Cały czas trwają zapisy, jeszcze nie jest za późno, aby dołączyć. Nasza impreza w Szelmencie to świetny pomysł na udany, aktywny weekend spędzony w rodzinnym gronie. – zapewnia Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega, która jest organizatorem imprezy.

Na trasie obu biegów oprócz morderczych podbiegów i naturalnych uwarunkowań terenu, czekać będą na zawodników dziesiątki katorżniczych przeszkód skonstruowanych przez zespół inżynierów Hero Run. Udział w biegu to przygoda wyzwalająca nieodkryte pokłady endorfiny. Prawdziwe sportowego wyzwanie i próba charakteru. Mimo iż bieg jest dość krótki, to z pewnością nie zalicza się do najłatwiejszych. Opór będą stawiały żywioły – (ogień, woda, ziemia) i przeszkody, które potrafią zaskoczyć.

W Hero Run mogą wystartować wszyscy chętni, bez względu na poziom przygotowania. Organizatorzy przygotowali bowiem 3 poziomy trudności: Beginner, Challenger i Legend.

BEGINNER – to poziom dla wszystkich, którzy zawsze chcieli spróbować, ale do tej pory nie mogli się zdecydować. W tej serii nie prowadzony jest pomiaru czasu. Uczestnicy mają za zadanie tylko biec i dobrze się bawić. Na wszystkich przeszkodach można sobie pomagać, a zawodnik sam decyduje czy chce daną przeszkodę pokonać samodzielnie, czy z pomocą innych.

CHALLENGER – to poziom dla zawodników, którzy nie boją się wyzwań, ale chcą biegać w grupie, chcą pomagać i liczą na pomoc innych biegaczy. Na części przeszkód (np. wysokie ścianki) taka pomoc jest wskazana. Jedynie przeszkody techniczne, przeznaczone do samodzielnego pokonania, muszą być pokonane indywidualnie. W przypadku problemów z przeszkodą, do zrobienia jest karna runda lub dodatkowe ćwiczenia.

LEGEND – to już propozycja tylko dla prawdziwych twardzieli i zawodników, którzy mają już kilka startów za sobą. Zawodnicy wszystkie przeszkody muszą pokonać samodzielnie, bez pomocy z zewnątrz i innych zawodników. Fala Legend jest wyjątkowo obserwowana przez organizatorów, by zagwarantować sprawiedliwą i wyrównaną rywalizację.

Zapisy na biegi Hero Run w Szelmencie trwają na stronie www.herorun.pl