Memoriał Kamili Skolimowskiej: Caster Semenya wystartuje, wstęp dla kibiców bezpłatny!

22 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się 9. Memoriał Kamili Skolimowskiej. Na starcie biegu na 400 metrów stanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych lekkoatletek na świecie – Caster Semenya. Organizatorzy Memoriału podjęli też decyzję, że wstęp na trybuny Stadionu Śląskiego będzie bezpłatny. 

Semenya od triumfu w biegu na 800 metrów podczas mistrzostw świata w Berlinie (2009) dominuje na światowych bieżniach. Od tamtej pory zdobyła dwa medale olimpijskie (złoto w 2016 i srebro w 2012 roku), a także triumfowała w mistrzostwach świata w 2011 i 2017 roku. W tym sezonie w Paryżu zawodniczka popisała się już biegiem na dwa okrążenia w czasie 1:54.24, co przesunęło ją na czwarte miejsce w tabelach all-time światowej lekkoatletyki. Za nieco ponad miesiąc Semenya wystartuje w Polsce. Podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej zawodniczka z RPA pobiegnie na 400 metrów.

– Chciałabym, żeby to był szybki bieg, którym mogłabym godnie uhonorować legendarną Irenę Szewińską i wielkie polskie tradycje tej konkurencji. Mam nadzieję, że uda się zaatakować barierę 50 sekund. Mój rekord życiowy to 50.40, ale ustanowiłam go już dwa lata temu. Teraz czas na poprawę tego wyniku, podczas mojego pierwszego startu na mityngu w Polsce – mówi Caster Semenya.

Rywalkami zawodniczki z RPA będą m.in. znakomite polskie specjalistki od biegania na 400 metrów. W ostatnich latach polscy kibice wiele radości mieli ze startów damskiej sztafety 4×400 metrów, której podporą jest Justyna Święty-Ersetic. To właśnie z jej występem na Memoriale Skolimowskiej związane są nadzieje na pokonanie reprezentantki RPA.

–  Na początku czerwca wygrałam na pięknym Stadionie Śląskim ze słynną Allyson Felix, więc dlaczego teraz mam nie pokonać na tej samej bieżni Caster Semenyi? – śmiało zapowiada halowa wicemistrzyni świata w sztafecie 4×400 metrów.

Przekonany o możliwości pokonania biegaczki z RPA jest także trener Justyny Aleksander Matusiński.

– Moje podopieczne są dobrze przygotowane do sezonu, a szczyt formy mają osiągnąć w sierpniu na mistrzostwach Europy w Berlinie. Tuż po nich, podczas Memoriału, będą ciągle mocne, więc sprawienie miłej niespodzianki w Kotle Czarownic jest zdecydowanie możliwe – przyznaje szkoleniowiec.

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 22 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie, początek o godz.16.00. Obok Caster Semenyi w mityngu wystąpią inne gwiazdy światowej lekkoatletyki, m.in. Piotr Małachowski, Piotr Lisek, Tom Walsh, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki czy Justyna Święty-Ersetic.

Organizująca zawody Fundacja Kamili Skolimowskiej odniosła się także do rezygnacji Anity Włodarczyk ze startu w 9. Memoriale Kamili Skolimowskiej:

„Z wielką przykrością przyjęliśmy informację o rezygnacji Anity Włodarczyk z udziału w Memoriale. Zdajemy sobie sprawę, że wielu kibiców może czuć się tą decyzją bardzo zawiedzionych. Anita mocno angażowała się w promocję rozgrywanego po raz pierwszy na Stadionie Śląskim Memoriału, uczestniczyła m.in. w konferencji prasowej inaugurującej sprzedaż biletów. Anita Włodarczyk zawsze była bardzo ważną postacią Memoriału, współtworzyła jego historię. To podczas zawodów poświęconych pamięci Kamili Skolimowskiej po raz pierwszy rzuciła młotem ponad 80 m i ustanowiła aktualny rekord świata. Kibice mieli pełne prawo liczyć na emocjonujący konkurs z udziałem światowej dominatorki rzutu młotem także na legendarnym chorzowskim Kotle Czarownic. Dlatego też Fundacja Kamili Skolimowskiej podjęła decyzję, że wstęp dla kibiców na 9. Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie bezpłatny. Oczywiście wszyscy, którzy dotychczas kupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy.” – głosi oświadczenie Fundacji Kamili Skolimowskiej organizującej Memoriał.

***

Osoby, które zakupiły bilety za pośrednictwem stron KupBilet lub Eventim otrzymają zwrot kosztów po wypełnienie i odesłaniu formularza zwrotu dostępnego na stronach operatorów.

Aby dokonać zwrotu biletów zakupionych na stronie eBilet należy wysłać wiadomość pod adres e-mail: rezerwacje@ebilet.pl podając informację o chęci zwrotu Biletu oraz numer rezerwacji. Jeżeli rezerwacja została opłacona przelewem, prosimy o podanie także numeru rachunku bankowego. W przypadku płatności kartą, nastąpi automatyczny zwrot środków na kartę.

Bilety zakupione w punktach stacjonarnym (m.in. Empik, Media-Markt, Saturn) – zwrotu należy dokonać w miejscu zakupu, potwierdzając zakup właściwym paragonem.

 

źródło: Fundacja Kamili Skolimowskiej/www.fundacjakamili.pl